Зустріч-презентація з майстринею Слова

31 березня до клубу цікавих зустрічей наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітала поважна гостя - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького, поетеса Ганна Синьоок. Вступним словом зустріч відкрив директор наукової бібліотеки, доцент Г. М. Голиш, який зупинився на основних віхах життєвого й творчого шляху нашої землячки.

DSC05204

Середню освіту Ганна Андріївна здобула в Першій міській гімназії м. Черкаси (отримала срібну медаль).

2002 року з відзнакою закінчила Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю “Українська мова та література” і від 2002 р. працює викладачем кафедри української літератури та компаративістики рідної alma mater.

У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Леонід Первомайський і Арсеній Тарковський: співмірність творчих особистостей і художньої спадщини”.

DSC05213

У 2013 р. отримала вчене звання доцента названої кафедри. Авторка понад 80 публікацій, монографії “Леонід Первомайський – Арсеній Тарковський: діалог доль і творчості” (Черкаси, 2008), навчально-методичного посібника для абітурієнтів і слухачів підготовчих курсів “Українська література” (у співавт.; Черкаси, 2012).    Ганна Андріївна – відома черкаська поетеса у її творчому доробку – три поетичні збірки: “Дитя липневих сутінків” (2014), “Таємно-лелече” (2014), “Відчувати на дотик грозу” (2015). Окремі вірші друкувалися в місцевій періодиці, колективних поетичних збірках “Варіації” (1999), “Мелодії смарагдової мушлі” (2005 – цикл “Таємно-лелече”), “Світлотіні теплих слідів” (2009 – цикл “Синьооківське”), журналі “Дніпро” (2015).     Ганна Синьоок працює і в царині поетичного перекладацтва, зосібно здійснила низку україномовних перекладів віршів “культурної емігрантки” Анни Ахматової.

Нині Ганна Андріївна очолює літературну студію при кафедрі української літератури та компаративістики: заняття відвідують студенти, котрі тяжіють до творчості, художнього слова, пробують себе у різних царинах письменства – поезії, прозі, драматургії, перекладацтві.

Велику зацікавленість у присутніх викликали поезії Ганни Андріївни в її авторському виконанні. Присутні на зустрічі працівники бібліотеки й студенти ННІ української філології та соціальних комунікацій вступили з гостею в цікавий діалог і переглянули тематичну викладку її робіт.

В дарунок нашій книгозбірні письменниця передала свої поетичні збірки. Тож запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення з ними.