Всеукраїнська науково-практична конференція

20 травня в конференц-залі ЧНУ ім. Б. Хмельницького відбулось пленарне засідання «Актуальні питання історії Другої світової війни». (до 70-річчя закінчення війни)

SAM 4360

Захід вступним словом розпочав доктор історичних наук, професор,проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності С. В. Корновенко.

Модератором конференції була доктор історичних наук, професор, директор ННІ історії і філософії Н. І. Земзюліна.

З ґрунтовними доповідями, тезами та повідомленнями виступили доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин О. Г. Перехрест, кандидат історичних наук, доцент названої кафедри.

О. І. Овчаренко, доктор історичних наук, професор завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної наук А. Г. Морозов, кандидат історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, голова правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України В. М. Мельниченко.

SAM 4368

З презентацією нових видань виступив кандидат історичних наук, доцент, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Г. М. Голиш: Олександр Євгенович Лисенко: доктор історичних наук, професор : до 60-річчя від дня народж. : біобібліогр. покажч. / НАН України, Ін-т історії України ; наук. ред. В. А. Смолій ; уклад.: Г. М. Голиш, Т. В. Заболотна. - К. : Видавництво Інституту історії України НАН України, 2015. - 124 с. - (Біобібліографія вчених України)

Лисенко

та Украдене дитинство: діти і підлітки Черкащини в роки Другої світової війни : зб. наук. ст., док., матеріалів та спогадів / Черкаська обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Держ. архів Черкаської області, ЧНУ ім. Б. Хмельницького ; авт.-упоряд.: Г. М. Голиш, Т. А. Клименко, В. М. Мельниченко. - Черкаси : Вертикаль, 2015. - 192 с.

Лисенко 022

А кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, вчений секретар наукової бібліотеки ім. М. Максимовича В. О. Кірєєва презентувала свіже довідкове видання Воєнно-історичні студії викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (1995-2015рр.) : анот. бібліогр. покажч. / уклад.: В. О.Кірєєва, Л. Г. Лисиця. – Черкаси : ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2015. – 156 с.

Изображение 003

Працівниками наукової бібліотеки ім. М. Максимовича було розгорнено тематичну книжкову виставку, присвячену подіям Другої світової війни «У пам’яті народній». ЇЇ переглянули викладачі, студенти та поважні гості університету.

SAM 4359

Робота конференції була продовжена в тематичних секціях, засідання яких проходило на базі ННІ історії і філософії.