Співробітники наукової бібліотеки ім. М. Максимовича відзначили своє професійне свято на Золотоніщині

30 вересня бібліотечна спільнота відсвяткувала традиційний Всеукраїнський день бібліотек. До відзначення цієї пам’ятної дати долучилися й співробітники нашої наукової бібліотеки ім. М. Максимовича. З нагоди свята до книгозбірні завітала поважна гостя – проректор з виховної роботи та іміджевої діяльності Г. М. Гаврилюк, яка щиро привітала бібліотечних працівників й побажала успіхів у їхній високошляхетній праці. Кращі працівники бібліотеки наказом ректора ЧНУ ім. Б. Хмельницького О. В. Черевка були відзначені грошовими преміями, а профком університету виділив кошти для цікавої  поїздки.
Цього ж дня співробітники нашої книгозбірні побували в Красногірському монастирі (Золотоніський район), взяли участь у службі Божій та милувалися архітектурними пам’ятками Святої обителі: Святопокровською та Преображенською церквами.08

Надалі бібліотекарі відбули до с. Піщаного Золотоніського району для ознайомлення з роботою СТОВ агрофірма «Маяк», очільником якої є Микола Семенович Васильченко – почесний член Української Академії Аграрних наук, вчений-ветлікар, заслужений працівник сільського господарства, Герой України, кавалер орденів «За заслуги» трьох ступенів.
На сьогодні СТОВ агрофірма «Маяк» є одним з найуспішніших в Україні господарств. Маючи в своєму розпорядженні 7656 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 6693 га ріллі, господарство щорічно виробляє 22 000 т. зерна, 35 000 т. цукрового буряка, 639 т. соняшника. Уведено в дію доїльний зал американського виробництва «БОУ-МАТІК», що дало можливість впровадити найпередовішу в світі технологію доїння. Молоко – найкращої якості й чистоти, а весь процес доїння механізовано. Господарство постійно закуповує зарубіжну сільськогосподарську техніку для вирощування та збирання сільськогосподарських культур. СТОВ носить звання «Господарство високої культури рослинництва і тваринництва», у 1991 р. Агрофірма «Маяк» занесена до «Золотої книги українського підприємництва», а в 2001 р. нагороджена дипломом лауреата загальнонаціонального конкурсу «Вища проба».

Для працівників наукової бібліотеки було проведено цікаву екскурсію господарством, а потім вони скуштували смачної продукції від виробника (молоко й м’ясні вироби).

Також вони відвідали сільський народний музей, про експонати якого розповів місцевий краєзнавець, випускник нашої alma mater Сергій Чайка.

Завершився цей пам’ятний день відвідинами села Благодатного (колишня Чапаєвка). Тут бібліотекарі оглянули центр села, де височить нещодавно відкритий пам’ятник Матері (скульптор І. В. Фізер) та скуштували смаколиків у місцевій кав’ярні.