Хоробрі серця

0
0
0
s2sdefault

12 травня 2017 року наукова бібліотека ім. М. Максимовича зустрічала особливих гостей: бійців-добровольців, учасників проведення антитерористичної операції на Сході України, волонтерів Національного корпусу України та обласної благодійної організації «Наш батальйон». Гарячими оплесками вдячності зустріли наших мужніх і героїчних черкащан працівники книгозбірні, студенти університету та учні 9-х класів ЗОШ № 19.
Наразі вже точно зрозуміло, кому адресовані слова «Слава Україні – Героям слава», і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці і дівчата, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери, на плечах яких тримається наша армія.
Волонтер Ірина Сенченко, як координатор обласної благодійної організації «Наш батальйон», поділилася особистими враженнями про участь у подіях 2013-2014 рр., розгортанні потужного народного руху на Майдані і початок війни в Україні. Палкі і щирі слова Ірини про важкі воєнні незгоди наших бійців в зоні АТО, збір коштів для закупівлі необхідних продуктів, одягу і військової амуніції, виготовлення захисних маскувальних сіток, «кікімор», не залишили байдужим нікого.
Розділив ці думки і Ярослав Приходько, натхненник нашої зустрічі з бійцями-добровольцями, волонтер Національного корпусу України, який згадує про особливий дух єднання під час подій на Майдані, підтримку українців з усіх регіонів країни. Юнак вкотре підкреслив важливість і необхідність підтримки української армії.
Андрій Іванович Курченко – доброволець з позивним «Дід», боєць 24-ї окремої механізованої бригади 5-го батальйону взводу розвідки 2014 року, разом зі своїми побратимами Носенком Дмитром Григоровичем – «Кіборгом», добровольцем із 14-го батальйону «Черкаси» та Шаповалом Володимиром Петровичем – капітаном, командиром розвідки із 53-ї бригади, поділилися з учасниками зустрічі хвилюючими, а часом і дуже болючими спогадами про дні, проведені в зоні бойових дій. Наш герой говорить про те, що ворог підступно, по-зрадницьки, направляє до місць розташування наших бійців своїх дітей і підлітків, для того, щоб ті закидали вибухівкою або розстрілювати з мінометної черги захисників нашої Вітчизни.
Розвідник Віктор Черниш – позивний «Єгер», як і його побратими, наголошує: не варто звертати увагу на агресивних «ватників». Наша достойна відповідь їм – це любов до України, непохитний дух, незламна воля, помножені на міцні знання з історії та культури власного народу.
Підтримав розмову через скайп конференцію і Ярослав Платмір – «Кіборг», учасник збройних протистоянь із проросійськими терористичними угрупованнями за встановлення контролю над летовищем Донецького міжнародного аеропорту, боєць розвідроти 81-ї окремої аеромобільної бригади, аспірант ННІ історії і філософії нашого університету, поет. Під час бойових дій за летовище у Донецьку Ярослав отримав серйозне поранення лівої ноги. Свої емоції мужній юнак виливає на папері. У 2016 році побачила світ збірка поезій Ярослава Платміра під промовистою назвою «Кулею і пером», на сторінках якої автор ділиться з нами наболілим і сокровенним: «Волю здобудемо, покаравши ворога, кров’ю омиємо правди і честі олтар, розвидниться небо від згарища й пороху, нарешті закінчиться війни кошмар…».
Подякувала за щедрі дарунки бійцям, зібрані працівниками колективу наукової бібліотеки, героїчна і вродлива Ірина Гаркавенко – позивний «Марго», старшина 1-ї штурмової роти 5-го окремого батальйону «Правий сектор» 2014-2015 рр. Моторошними видалися факти, наведені Іриною, про обстріли потужними ворожими «Градами», і як наслідок, миттєво обірване життя близького побратима, який передбачав свою загибель. Очі юних дівчат і хлопців від цих хвилюючих розповідей наповнювалися слізьми болю і співпереживання. Такі речі спокійно сприймати неможливо…
Серед учасників бойових дій в АТО є студенти та аспіранти ЧНУ ім. Б. Хмельницького, всього 51 особа. Серед загиблих воїнів значаться і імена випускників нашого університету: Гаги В’ячеслава Олеговича та Єпіфанова Сергія Івановича. Хвилиною мовчання присутні на зустрічі вшанували загиблих героїв, які залишаться назавжди в нашій пам’яті, історії Черкащини.
Зворушливу атмосферу зустрічі із живими легендами доповнювали пісні волонтера благодійної організації «Час надії», Олександра Гавриленка. Професійне авторське виконання гітаристом пісні «Біля тополі» примусили кожного поринути у світ думок про долю України. Пісня «Молитва воїна», яку виконав Олександр, має свою історію: під час візиту волонтера до зони АТО, на одному із блокпостів він помітив на звичайному аркуші паперу вірш, написаний невідомим бійцем. Слова вірша зачепили Олександра за живе, тож одразу по поверненні до Черкас, він написав музику, і в стінах нашої книгозбірні ця пісня прозвучала вперше. Глибокі і сильні почуття пісенних рядків передалися від виконавця усім присутнім. Заключним акордом заходу пролунала й пісня про Україну «Моя мила».
Особливо цінним подарунком від працівників книгозбірні серед інших, вручених нашим відважним волонтерам, був національний стяг, на якому бібліотекарі, студенти й учні, власноруч висловили зворушливі слова вдячності за героїзм, побажання повернення з війни цілими і неушкодженими… Подякували волонтери і бійці присутнім на заході і за чудові дитячі малюнки, виконані дітьми бібліотекарів: сестричками Даринкою і Катрусею Больбот та Анжелкою Блажко. Ірина Сенченко переповіла учасникам зустрічі про те, що цей глибокий прояв уваги, для наших бійців, морпіхів є особливо цінним дарунком, якого вони з нетерпінням чекають.
Кожному з учасників нашого заходу були вручені квіти та ювілейне видання «Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького».
Не забуваймо, друзі, про той подвиг, який щодня, щохвилини звершують ці живі легенди для нас і нашої країни!

Заступник директора наукової бібліотеки ім. М. Максимовича В. В. Пономаренко