Книги, подаровані від душі

0
0
0
s2sdefault

       Щедрі дарунки книг від благодійників, в рамках анонсованої декілька років тому університетською книгозбірнею безстрокової акції «Подаруй бібліотеці книгу», є виявом доброчинності та джерелом надійного поповнення фонду без залучення додаткових джерел фінансування. Подружжя науковців Олександра Ілліча Овчаренка та Олени Вікторівни Сухушиної, доцентів навчально-наукового інституту історії і філософії, є давніми друзями наукової бібліотеки ім. М. Максимовича. Щоразу, коли на світ з’являється нова праця авторів, а досліджують викладачі проблеми всесвітньої історії, міжнародних відносин та історії західних і південних слов’ян, книгозбірня в першу чергу отримує підбірку таких необхідних для студентів видань.

 

         Нещодавно Олександр Ілліч та Олена Вікторівна передали зі своєї власної колекції у фонди наукової бібліотеки понад 500 примірників наукової, навчальної та художньої літератури. Серед подарованих документів знаходимо й унікальні скарби рідкісні і цінні видання початку ХХ століття, авторами яких є відомі дослідники нової, новітньої та всесвітньої історії.

       Дозволимо собі невеликий екскурс в історію надходження книжкових дарів. Тоді, в переломні 90-і, книги здолали непросту й тривалу мандрівку із Середньої Азії до України. Доля розпорядилася так, що роки дитинства, юності і професійного становлення Олександра Ілліча Овчаренка, пройшли далеко від Батьківщини, в спекотному Таджикистані. Спраглому до знань, дослідження історії і вивчення слов’янських мов талановитому молодому науковцю, охоче допомагав доцент кафедри нової історії та новітньої історії зарубіжних країн Таджицького національного університету Слонімський А. Г. Власне, левова частка подарованих нашій книгозбірні книг була основою чудової бібліотеки цього відомого вченого. Ця колекція, до речі з екслібрисом у вигляді книги, передана свого часу в дар Олександру Іллічу, репрезентує академічні видання з історії, військової справи, мінералогії, художні твори української, російської та зарубіжної класики, видавничої справи, та навіть історії бібліографії і книговидавничої справи.

         За покликом душі Олександр Ілліч повертається до України. А на запрошення Олександра Григоровича Перехреста розпочинає викладацьку діяльність в нашій almamater. Студенти гідно оцінили виняткову енциклопедичну обізнаність викладача, особливо в питаннях складної історії південних і західних слов’ян, до того ж із бездоганним знанням польської й чеської мов.

         Як цікаву пригоду студенти-історики сприйняли прохання Олександра Ілліча про допомогу в розвантаженні цілого вагона літератури з Таджикистану. Це був наочний приклад для студентів, як потрібно любити книгу і друковане слово. До речі, Олександр Ілліч часто допомагав студентам, забезпечуючи їх цікавою і потрібною літературою з власної бібліотеки для написання рефератів та підготовки до лекційних і семінарських занять. І ось ці книжкові скарби віднедавна стали цінним надбанням нашої книгозбірні.

       Користувачі наукової бібліотеки ім. М. Максимовича матимуть чудову нагоду незабаром ознайомитися з книгами, головною тематикою яких є всесвітня історія, історія дипломатії, історія Центральної Європи нового і новітнього часу, перебігу Першої світової війни. Серед подарованих книг особливу увагу привертають і монографічні дослідження історії та політики Великої Британії у вітчизняній суспільній науці. Цікавим є погляд відомих іноземних учених-істориків на соціальні, економічні та культурні аспекти історії Британських островів, новітньої історії Франції, США та інших країн.

       Дослідників держави-анклаву Ватикан зацікавлять книги про сучасний і, на противагу йому, дещо різкий підхід радянських авторів стосовно тлумачення та вивчення питання функціонування найбільш впливового в усі часи Святого Престолу.

     Цікавими, особливо для студентів-істориків, будуть і короткі військово-історичні нариси про бойові дії під час Другої світової війни з розгорнутим альбомом схем. Вузькому колу науковців стануть у пригоді історико-публіцистичні видання польського політолога і історика Антонія Дудека та його колег (мовою оригіналу) з питань дослідження сучасних міждержавних зв’язків країн колишнього соцтабору.

       Важливою складовою у формуванні цілої бібліотеки артефактів для створення майбутнього Музею історії книги, а такі плани книгозбірня має, стали подаровані подружжям Овчаренка та Сухушиної давні літературні пам’ятки народів Індії, Сирії, арабського народу Палестини. Окрім цього, серед дарів знаходяться книги, які відтворюють історію виникнення періодичних видань, діяльність відомих бібліофілів-букіністів, книговидавців та розповсюджувачів друкованого слова.  

       Більш докладну інформацію про нові надходження активні користувачі університетської книгозбірні отримають найближчим часом, переглянувши віртуальну книжкову виставку.

       Колектив наукової бібліотекищиро вдячний подружжю науковців – Олександру Іллічу Овчаренку та Олені Вікторівні Сухушиній – за активну просвітницьку діяльність, підтримку наукової бібліотеки та цінний внесок у поповненні книжкового фонду авторськими, рідкісними, художніми і навчальними виданнями.

       Запрошуємо викладачів, студентів, книговидавців та усіх бажаючих, за прикладом наших кращих благодійників, і надалі долучатися до участі у безстроковій акції «Подаруй бібліотеці книгу».