Лист із Тетієва

0
0
0
s2sdefault

kniga

(Відгук про працю «2300 вибраних мудрих думок про книгу і читання», Черкаси, «Вертикаль» 2018)

    Саме про таку довго мріяли, саме на таку книгу – книгу-довідника, книгу- порадника, книгу-помічника – вже давно чекали як бібліотечні працівники, так і всі читачі – від школярів до сивочолих ветеранів – бібліофілів.
Відомо, що про користь читання і роль книги в розвитку людства сказано і написано за всю тривалу історію вже дуже й дуже багато. /До речі, найвідоміші з цих видань, де робилися спроби систематизувати таку інформацію, названо й стисло прокоментовано в передньому слові до даного видання./
   Ми висловлюємо найщирішу вдячність упоряднику, добродію Григорію Голишу за цінний, оригінальний задум та багаторічну кропітку роботу по збору й систематизації матеріалів для цієї унікальної праці. Велике спасибі й усім працівникам вашого славного вишу - одного із флагманів гуманітарної науки в Україні – за підтримку цінної авторської ідеї й допомогу в її втіленні. Адже в цій книзі:

• Вперше зібрано під одним дахом рекордне число – аж 2 300! – висловів як фольклорного, так і конкретно авторського походження, об’єднаних спільною тематикою.
• Подано відомості про авторів мудрих висловлювань про користь книги і читання, що значно поліпшує оперативність роботи, оскільки вивільнює час, який мав бути потрачений на пошук відповідної інформації.
• Книга має дуже мудру, добре продуману й цілком доречну структуру: крім основного інформаційного блоку, дана обширно бібліографія і цінні додатки.
• Додатки – «Цікаві факти з всесвіту книг», « Вибрані бувальщини про книгу, бібліотеку й читання», а також «Кумедні запити в бібліотеці» сприяють підсиленню інтересу до читання, допомагають читачам, насамперед молоді, не лише з гумором аналізувати серйозні явища, а й об’єктивно оцінювати власну читацьку поведінку.
• Чимало з поданих у «Додатках» матеріалів мають і методичну й практично-прикладну цінність: їх можна інсценізувати в процесі підготовки до заходів Всеукраїнського тижня книги чи інших читацьких зібрань.
• Позитивно й те, що книга вийшла в твердій, добре художньо оформленій обкладинці, - адже їй служити роки, десятиліття і для цього потрібна надійна оправа, яка б максимально сприяла довголіттю видання.
Наші читацькі побажання:
• Варто, щоб дане видання вийшло масовим тиражем і стало цінним надбанням кожної шкільної, сільської, вузівської бібліотеки, щоб можна було придбати й для власної книгозбірні кожному з бажаючих читачів.
• Було б дуже добре, коли б з’явилися спонсори для подарункового варіанту видання такої цінної книги, де поруч із висловлюваннями відомих людей та відомостей про них було б вміщено й портрети.
• Вважаємо, що праця «2 300 мудрих думок про книгу і читання», як і її упорядник Г.М. Голиш, заслуговує на одну з високих відзнак, наприклад, «Найкраща книга року».
  А наразі посилаємо свої слова щирої вдячності й побажання міцного здоров’я та натхнення для нових звершень упоряднику та всім добрим людям, завдяки яким прийшла до читача ця диво-книга. З глибокою шаною.

Директор Тетіївської ЦБС
на Київщині    Л.В. Стахова

Головний методист
Тетіївської ЦБС   О.І. Тимошенко

Заввідділом обслуговування
читачів-дітей   Н.П. Білокінь

Заввідділом обслуговування
дорослих читачів   О.В. Голодна

Завідуюча читальним
залом   Г.Г. Гончаренко

Члени читацького активу:

А.С. Дацюк
Т.І. Бойко
Н.І. Тітова
О.В. Ставничий

м.Тетіїв Київської області вул. Соборна 54, 4 червня 2018 р.