Передноворічні книжкові подарунки від Національного олімпійського комітету України

Напередодні Нового 2019 року до наукової бібліотеки імені М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького завітали представники НОК України. До книгозбірні провідного вишу Шевченкового краю вони прибули зі щедрим дарунком – добіркою літератури зі спортивної тематики, яка була останніми роками видана цією поважною олімпійською структурою. Голова обласного відділення НОК України А. О. Більда та заслужений тренер України, голова профкому, доцент А. І. Стеценко, передаючи цей цінний книжковий подарунок до фондів наукової бібліотеки, висловили впевненість у тому, що кожне видання знайде свого читача й буде слугувати підготовці висококваліфікованих фахівців з фізичної культури і спорту, пропаганді здорового способу життя. Велику вдячність функціонерам олімпійського руху за цей безцінний книжковий дар висловили проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності професор С. В. Корновенко, директор ННІ фізичної культури, спорту і здоров’я, доцент Л. А. Нечипоренко та директор наукової бібліотеки, доцент Г. М. Голиш.

Учасниками цього велелюдного зібрання стали господарі – співробітники книгозбірні, а також викладачі та студенти ННІ фізичної культури, спорту і здоровя.

Відтак, на благодійних засадах до бібліотечних фондів передано украй необхідні для навчально-наукового процесу видання різного типу й обсягу. З поміж них виділяється своєю ґрунтовністю й змістовим наповненням 5-томна «Енциклопедія олімпійського спорту», в якій подана інформація про глобальні спортивні події від їх першопочатків у античній Елладі до сьогодення (під загальною редакцією В. М. Платонова). Бібліотека отримала й справді унікальні книги, що репрезентують започатковану науковцем НОК М. М. Булатовою енциклопедичну серію з олімпійських видів спорту. Цікаво, що книжковий контент тут подано у формі запитань і відповідей, а відтак це видання реалізує не лише інформативну, але й навчальну функцію і до того ж на інтерактивному рівні. Бібліотека отримала три книги вказаної серії: «Легка атлетика», «Боротьба», «Фехтування»; усі вони вражають не лише своєю всеохопністю, але й чудовим поліграфічним оформленням та добротними ілюстраціями. Значну інформативну цінність має й «Малий античний Олімпійський словник» І. Попеску.

Своє гідне місце в наших книжкових фондах займуть і ґрунтовна монографія президента НОК України С. М. Бубки «Олімпійський спорт у суспільстві:історія розвитку й сучасний стан» та книга В. Коржа і І Башкіна «Допінг вчора, сьогодні, завтра». Читачі нашої книгозбірні отримали й чудову книгу за авторством С. Бубки та М. Булатової про події першої олімпіади, що відбулася в Києві 1913 р. Документальні нариси з історії виникнення та становлення НОК України містить книга В. Кулика «Олімпійський у серцях вогонь». М. Булатова підготувала низку навчальних посібників (наприклад, «Твій олімпійський путівник», «Твій перший олімпійський путівник», «Ігри олімпіади» тощо), які стануть у пригоді тим, хто навчає й навчається. Навчальну книгу «10 уроків із Пєром де Кубертеном» підготувала й В. Єрмолова, а навчально-практичний посібник «Організація олімпійського руху» – І. Куроченко.

Читацьку зацікавленість, безперечно, викличе й ілюстрована автобіографія легенди українського спорту С. Бубки (англійською мовою) та літературно-публіцистичне видання М. Сороки. Отримали ми й перший том зібрання творів одного із зачинателів олімпійського руху О. Бутовського, а також збірники статей.

Висловлюючи щиросердну вдячність Національному олімпійському комітету за щедрі книжкові подарунки, колектив наукової бібліотеки запрошує наших шановних читачів до ознайомлення з цими новими виданнями. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з НОК України. Враховуючи те, що в ЧНУ навчається чимало іноземних, переважно англомовних студентів, а також функціональну готовність і решти студентів до роботи з літературою на чужеземній мові, А. О. Більда пообіцяв у найближчий час подарувати нашій книгозбірні добірку олімпійських книг англійською мовою.

Григорій Голиш

SAM 6241 SAM 6244 SAM 6245 SAM 6246