24 травня — День слов’янської писемності і культури

0
0
0
s2sdefault

   Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

     Слов’янська писемність постала у IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» за ім’ям візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

   В незалежній Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

     У рамках відзначення Дня словянської писемності і культури наукова бібліотека ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького долучилася до проведення заходів з нагоди цього свята. Було розгорнуто книжкові виставки: «Шляхами святих Кирила і Мефодія» у читальному залі гуманітарних наук головного корпусу бібліотеки, «Антикварні книги з фондів наукової бібліотеки» на центральному абонементі бібліотеки навчального корпусу №3.

    Працівники наукової бібліотеки взяли участь у святковому богослужінні, яке провели священнослужителі храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

345

IMG 0743