Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Передноворічні книжкові подарунки від Національного олімпійського комітету України

Відтак, на благодійних засадах до бібліотечних фондів передано украй необхідні для навчально-наукового процесу видання різного типу й обсягу. З поміж них виділяється своєю ґрунтовністю й змістовим наповненням 5-томна «Енциклопедія олімпійського спорту», в якій подана інформація про глобальні спортивні події від їх першопочатків у античній Елладі до сьогодення (під загальною редакцією В. М. Платонова). Бібліотека отримала й справді унікальні книги, що репрезентують започатковану науковцем НОК М. М. Булатовою енциклопедичну серію з олімпійських видів спорту. Цікаво, що книжковий контент тут подано у формі запитань і відповідей, а відтак це видання реалізує не лише інформативну, але й навчальну функцію і до того ж на інтерактивному рівні. Бібліотека отримала три книги вказаної серії: «Легка атлетика», «Боротьба», «Фехтування»; усі вони вражають не лише своєю всеохопністю, але й чудовим поліграфічним оформленням та добротними ілюстраціями. Значну інформативну цінність має й «Малий античний Олімпійський словник» І. Попеску.

Своє гідне місце в наших книжкових фондах займуть і ґрунтовна монографія президента НОК України С. М. Бубки «Олімпійський спорт у суспільстві:історія розвитку й сучасний стан» та книга В. Коржа і І Башкіна «Допінг вчора, сьогодні, завтра». Читачі нашої книгозбірні отримали й чудову книгу за авторством С. Бубки та М. Булатової про події першої олімпіади, що відбулася в Києві 1913 р. Документальні нариси з історії виникнення та становлення НОК України містить книга В. Кулика «Олімпійський у серцях вогонь». М. Булатова підготувала низку навчальних посібників (наприклад, «Твій олімпійський путівник», «Твій перший олімпійський путівник», «Ігри олімпіади» тощо), які стануть у пригоді тим, хто навчає й навчається. Навчальну книгу «10 уроків із Пєром де Кубертеном» підготувала й В. Єрмолова, а навчально-практичний посібник «Організація олімпійського руху» – І. Куроченко.

Читацьку зацікавленість, безперечно, викличе й ілюстрована автобіографія легенди українського спорту С. Бубки (англійською мовою) та літературно-публіцистичне видання М. Сороки. Отримали ми й перший том зібрання творів одного із зачинателів олімпійського руху О. Бутовського, а також збірники статей.

Висловлюючи щиросердну вдячність Національному олімпійському комітету за щедрі книжкові подарунки, колектив наукової бібліотеки запрошує наших шановних читачів до ознайомлення з цими новими виданнями. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з НОК України. Враховуючи те, що в ЧНУ навчається чимало іноземних, переважно англомовних студентів, а також функціональну готовність і решти студентів до роботи з літературою на чужеземній мові, А. О. Більда пообіцяв у найближчий час подарувати нашій книгозбірні добірку олімпійських книг англійською мовою.

Григорій Голиш

SAM 6241 SAM 6244 SAM 6245 SAM 6246