Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Співробітники наукової бібліотеки ім. М. Максимовича відзначили своє професійне свято на Золотоніщині

Надалі бібліотекарі відбули до с. Піщаного Золотоніського району для ознайомлення з роботою СТОВ агрофірма «Маяк», очільником якої є Микола Семенович Васильченко – почесний член Української Академії Аграрних наук, вчений-ветлікар, заслужений працівник сільського господарства, Герой України, кавалер орденів «За заслуги» трьох ступенів.
На сьогодні СТОВ агрофірма «Маяк» є одним з найуспішніших в Україні господарств. Маючи в своєму розпорядженні 7656 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 6693 га ріллі, господарство щорічно виробляє 22 000 т. зерна, 35 000 т. цукрового буряка, 639 т. соняшника. Уведено в дію доїльний зал американського виробництва «БОУ-МАТІК», що дало можливість впровадити найпередовішу в світі технологію доїння. Молоко – найкращої якості й чистоти, а весь процес доїння механізовано. Господарство постійно закуповує зарубіжну сільськогосподарську техніку для вирощування та збирання сільськогосподарських культур. СТОВ носить звання «Господарство високої культури рослинництва і тваринництва», у 1991 р. Агрофірма «Маяк» занесена до «Золотої книги українського підприємництва», а в 2001 р. нагороджена дипломом лауреата загальнонаціонального конкурсу «Вища проба».

Для працівників наукової бібліотеки було проведено цікаву екскурсію господарством, а потім вони скуштували смачної продукції від виробника (молоко й м’ясні вироби).

Також вони відвідали сільський народний музей, про експонати якого розповів місцевий краєзнавець, випускник нашої alma mater Сергій Чайка.

Завершився цей пам’ятний день відвідинами села Благодатного (колишня Чапаєвка). Тут бібліотекарі оглянули центр села, де височить нещодавно відкритий пам’ятник Матері (скульптор І. В. Фізер) та скуштували смаколиків у місцевій кав’ярні.