nachodki.ru интернет-магазин

«Філософія гуманізму й демократії М. П. Іщенка»

Вступним словом захід відкрив директор наукової бібліотеки, доцент Г. М. Голиш, який зупинився на основних віхах життєвого й творчого шляху М. П. Іщенка.
Микола Павлович народився в с. Верхня Згар Драбівського району Черкаської області в сім’ї офіцера-орденоносця, комбата-артилериста Павла Михайловича та Антоніни Омелянівни Іщенко. Після закінчення Золотоніської середньої школи № 4 (1964) та Драбівської середньої школи (1965), перебував на дійсній службі у ракетних військах стратегічного призначення Збройних Сил СРСР (1965-1968). Закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1973). Доктор філософських наук (1990), професор (1992). Відмінник народної освіти УРСР (1991). Заслужений працівник освіти України (2008). Дійсний член Української академії наук національного прогресу (1993). Академік Української академії політичних наук (2007). У ЧНУ працює з 1977 р., а з 1994 р. — завідувачем низки кафедр. За наслідками багаторічних досліджень проф. Іщенко М. П. опублікував близько 300 наукових праць, загальним обсягом понад 430 друкованих аркушів, у т.ч. понад 40 монографій, підручників і навчальних посібників.
 Також на зустрічі було презентовано біобібліографічний покажчик, присвячений життєвому шляху та творчому доробку професора М. П . Іщенка. Він підготовлений до друку вченими секретарями нашої книгозбірні доцентами В. О. Кірєєвою та Л. Г. Лисицею, а також дружиною ювіляра Т. І. Іщенко і побачив світ у тематичній серії «Бібліографія вчених України».
Інформаційним приводом видання покажчика стало 70-річчя від дня народження відомого вченого та 45-річчя його науково-просвітницької діяльності.
 Надбання наукової школи професора М. П. Іщенка глибоко і всебічно охарактеризував завідувач кафедри філософії та релігієзнавства, доктор філософських наук, професор О. В. Марченко. Щире слово про ювіляра сказали також кандидат політичних наук, доцент кафедри державного управління і соціально-політичних наук Б. М. Калініченко; слухачі магістратури публічного управління та адміністрування Б. М. Северенчук і Ю.І. Картолапова.
 Присутні на заході ознайомились з тематичною виставкою «Творчий доробок професора Миколи Павловича Іщенка», яку підготували працівники наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.