Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Професорки Лариса Синявська й Оксана Силка — лауреатки ІІІ Всеукраїнського «Бібліографічного рейтингу»

Колектив ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вітає докторку історичних наук, професорку кафедри історії України Ларису Синявську, яка зі своєю колежанкою — докторкою історичних наук, професоркою кафедри гуманітарних дисциплін Національного університету харчових технологій Оксаною Силкою стали лауреатками ІІІ Всеукраїнського бібліотечного «Бібліографічного рейтингу».

Дипломи третього ступеня отримали їхні роботи у двох номінаціях: «Збірник біобібліографічних матеріалів» «Реєнт Олександр Петрович. Біобібліографічний покажчик» (Київ, 2019) та «Персональний покажчик» «Курас Іван Федорович. Біобібліографічний покажчик» (Черкаси, 2019).

Також видання «Реєнт Олександр Петрович. Біобібліографічний покажчик», укладачами якого стали Л. І. Синявська, О. З. Силка та В. В. Шевченко (Інститут історії України НАН України) увійшов третім, а «Курас Іван Федорович. Біобібліографічний покажчик» — четвертим до топ-10 кращих біографічних видань України за 2019 рік.

Ініціатором подання робіт на конкурс є Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. У ній Лариса Синявська та Оксана Силка тривалий час працювали вченими секретарями. Плідної співпраці з книгозбірнею ЧНУ не полишають і сьогодні. До речі, обидві дослідниці є випускницями історичного факультету ЧНУ (тепер — ННІ міжнародних відносин, історії і філософії) 1997 та 1999 років відповідно.

Щорічний Всеукраїнський бібліотечний «Бібліографічний рейтинг» започатковано 2018 року Інститутом біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського із нагоди її 100-річного ювілею та 25-річчя Інституту. Його мета — виявлення й популяризація доробку в галузі біографіки й біографістики вчених, краєзнавців та бібліологів України. Цей рейтинг часто залишається поза увагою попри високий науковий рівень виконання.

Підбиття підсумків «Бібліографічного рейтингу» зазвичай приурочується до Дня біографа, що традиційно відзначається 16 травня. Список Рейтингу за 2019 рік було сформовано на основі пропозицій провідних бібліотечних установ із 32 міст України за 7 номінаціями. Відбір видань-переможців рейтингу здійснили 34 авторитетних дослідників-біографістів, актуальна діяльність яких прямо пов’язана зі створенням, аналізом, рецензуванням біографічної літератури.

Джерело: cdu.edu.ua Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького