Дарунок від Михайла Василенко

0
0
0
s2sdefault

Нещодавно на Черкащині побував відомий поет, перекладач, етнолог, літературознавець, член Національної Спілки письменників і Спілки журналістів України Михайло Григорович Василенко.

Він народився10 жовтня 1949 року в селі Драбівці Золотоніського району в селянській родині.

Вищу освіту здобув на факультеті журналістики Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка (в університеті відвідував студії імені М.Рильського та "Кобза", якою керував поет

В.Забаштанський).

Працював літературним консультантом, редактором, завідувачем літературно-маркетингового агентства у видавництві "Молодь".

Перебував на державній службі, працював редактором, головним редактором видавництва "Ін-Юре". 1997 р. - головний консультант Прес-служби Президента України.

Нагороджений літературною премію ім. Тараса Мельничука "Князь роси" (1999 р.).

В дарунок нашій книгозбірні Михайло Григорович передав добірку своїх творів серед яких: «Між Карпатами і татарами»(поезії); «Істини Кобзаря» (науково-публіцистичне видання); «Очарії» (поезії); «До матері, додому» (поезія); «Скажені андрофаги, або язичіє москель»(есеї) та«Ористея» (вірші).

Колектив співробітників та читачів наукової бібліотеки ім. М. Максимовича дуже вдячний автору за вагомий дарунок. Ці видання стануть цінним поповненням фондів нашої бібліотеки. Тож запрошуємо до ознайомлення з творами нашого відомого сучасника.

«Релігійний вимір творчості Т.Г.Шевченка».

0
0
0
s2sdefault

15 березня у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича відбулась лекторна година на тему «Т.Г.Шевченко: релігійний вимір» Доповідь висловив настоятель храму святих рівноапостольних Кирила і Мефодія протоієрей Андрій Шиманович.

З великим зацікавленням лекцію прослухали студенти ННІ української філології та соціальних комунікацій, ННІ історії і філософії та працівники наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.

Також присутні переглянули книжкову виставку «Шевченкіана ЧНУ»

Вручення краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

0
0
0
s2sdefault

    20 грудня 2017 року у стінах наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбулась знакова подія. Учетверте вручення премії Михайла Максимовича відбулося саме в нашій книгозбірні, яка носить ім’я цієї людини - академії – нашого земляка, першого ректора Київського університету. Церемонію вручення премій цьогорічним номінантам розпочав голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор В. М. Мельниченко.
     Рішення конкурсної комісії щодо лауреатів премії ім. М. Максимовича за 2017 рік оголосив професор В. М. Лазуренко.

Детальніше: Вручення краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

Зустріч з відомим майстром слова

0
0
0
s2sdefault

   7 грудня до наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітав відомий кінодраматург, письменник та журналіст Андрій Кокотюха.
   Він розповів присутнім студентам, викладачам та працівникам бібліотек м. Черкаси про свій творчий доробок, який на сьогодні складається з 63 опублікованих романів та сценаріїв. Письменник працює переважно в жанрі Ретророману та на їх основі пише сценарії для кінофільмів.
   Поважний гість книгозбірні відповів на низку запитань, які йому адресували студенти-історики та майбутні журналісти.
   На згадку охочі придбали книги з автографом автора.

Бібліотечний хронограф: листопад 2017р.

0
0
0
s2sdefault

1 листопада в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулась зустріч з директором садиби-музею Героя України В’ячеслава Чорновола, поетом Василем Стрижиусом. Учасниками зустрічі стали студенти-історики. Василь Васильович повідав деталі життя і боротьби великого достойника українського духу і державотворця Вячеслава Чорновола.

В дарунок нашій бібліотеці передано твори В.Чорновола в 11-ти томах.

Ці книги – цінний матеріал для науковців, студентів, учнів, усіх, кого цікавить історія нашої держави та життєвий шлях В. Чорновола і його боротьба за незалежність України.