Вручення краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

0
0
0
s2sdefault

    20 грудня 2017 року у стінах наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбулась знакова подія. Учетверте вручення премії Михайла Максимовича відбулося саме в нашій книгозбірні, яка носить ім’я цієї людини - академії – нашого земляка, першого ректора Київського університету. Церемонію вручення премій цьогорічним номінантам розпочав голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор В. М. Мельниченко.
     Рішення конкурсної комісії щодо лауреатів премії ім. М. Максимовича за 2017 рік оголосив професор В. М. Лазуренко.

Детальніше: Вручення краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

Зустріч з відомим майстром слова

0
0
0
s2sdefault

   7 грудня до наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітав відомий кінодраматург, письменник та журналіст Андрій Кокотюха.
   Він розповів присутнім студентам, викладачам та працівникам бібліотек м. Черкаси про свій творчий доробок, який на сьогодні складається з 63 опублікованих романів та сценаріїв. Письменник працює переважно в жанрі Ретророману та на їх основі пише сценарії для кінофільмів.
   Поважний гість книгозбірні відповів на низку запитань, які йому адресували студенти-історики та майбутні журналісти.
   На згадку охочі придбали книги з автографом автора.

Бібліотечний хронограф: листопад 2017р.

0
0
0
s2sdefault

1 листопада в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулась зустріч з директором садиби-музею Героя України В’ячеслава Чорновола, поетом Василем Стрижиусом. Учасниками зустрічі стали студенти-історики. Василь Васильович повідав деталі життя і боротьби великого достойника українського духу і державотворця Вячеслава Чорновола.

В дарунок нашій бібліотеці передано твори В.Чорновола в 11-ти томах.

Ці книги – цінний матеріал для науковців, студентів, учнів, усіх, кого цікавить історія нашої держави та життєвий шлях В. Чорновола і його боротьба за незалежність України.

Бібліотечний хронограф: жовтень 2017 р.

0
0
0
s2sdefault

25 жовтня до нашої книгозбірні завітав член Національної спілки письменників України, відомий майстер слова нашого краю Григорій Юхимович Діхтяренко. Письменник прийшов не з пустими руками: він подарував бібліотеці свою нову книгу «Свічада».

001

    До цього видання увійшли новели-бувальщини, кожна з яких – це відстоювання високої моралі, справедливості, без яких немислиме людське щастя. Книжка звертається до душі й до серця читача з найблагороднішими помислами.

25 жовтня у навчальному корпусі № 3 відбулась зустріч з відомим письменником, лауреатом Національної премії ім. Т. Шевченка, головою ліги українських меценатів та співголовою координаційної радиМіжнародного конкурсу знавців української мови імені П. ЯцикаМихайлом Слабошпицьким. Класик української літератури в дарунок нашій бібліотеці передав щойно надруковану в очолюваному ним видавництві « Ярославів Вал» свою фундаментальну книгу «Протирання дзеркала». Уній відомий письменник згадує іменитих людей, яких йому пощастило зустріти в житті, подробиці різних подій. У його літературному житті переплелися різні настрої — від зрозумілої кожному ностальгії за безповоротно далеким й аж до веселих, сповнених вибухової сили комізму епізодів.

002

Присутня на зустрічі відома поетеса Світлана Короненко також подарувала збірки своїх нових творів.

26 жовтня у нашій бібліотеці відбулась зустріч з дуже поважним гостем – Віктором Васильовичем Чумаком він є народним депутатом України, кандидатом історичних наук, генерал-майором юстиції. Народний обранець виступив перед працівниками нашої бібліотеки та студентами-правниками з лекцією «Запобігання корупції в Україні». Про зацікавленість аудиторії засвідчили численні запитання адресовані відповідачу. Присутні на зустрічі переглянули тематичну книжкову виставку «Корупції не місце в Україні», підготовлену працівниками наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.