Вручення краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича

20 грудня 2017 року у стінах наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбулась знакова подія. Учетверте вручення премії Михайла Максимовича відбулося саме в нашій книгозбірні, яка носить ім’я цієї людини - академії – нашого земляка, першого ректора Київського університету.
     Церемонію вручення премій цьогорічним номінантам розпочав голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор В. М. Мельниченко.

Рішення конкурсної комісії щодо лауреатів премії ім. М. Максимовича за 2017 рік оголосив професор В. М. Лазуренко.
    В індивідуальній номінації лауреатом цієї найпрестижнішої краєзнавчої премії став відомий український журналіст, письменник і краєзнавець з м. Городище Черкаської області. Він є автором низки краєзнавчих, історичних праць, художніх оповідань, гуморесок, Членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України Володимир Григорович Чос, за серію книг про минуле і сучасне Городищини («Мої прекрасні земляки», «Мліїв – село козацьке», «Орловець – історія і люди», «Петропавлівка: від минулого до сьогодення»).
   У номінації «Колективна краєзнавча праця» переміг авторський колектив з міста Сміла «Сміливі із Сміли» (упорядники Людмила Скороход, Юлія Харченко, Лариса Гур’єва) про участь смілян у АТО із захисту територіальної цілісності України та волонтерському русі. Її видав колектив газети «Сміла» та телестудії «Тясмин».
   На вручення дипломів приїхали і самі герої нарисів книги «Сміливі із Сміли» — учасники бойових дій на Сході України Олександр Байда та Андрій Вовк, організатор волонтерського руху Людмила Гуріненко.
Високу оцінку цьогорічним краєзнавчим лауреатам дали у своєму виступі проректор з наукової інноваційної та міжнародної діяльності, професор
С. В. Корновенко та директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, доцент Г. М. Голиш.
   А переможниця Всеукраїнського конкурсу Івана Поповича «Іван Попович збирає таланти», учениця школи-колегіуму № 3 Катерина Черняк зворушливо виконала пісню «Україна - мати».
   Присутні на заході ознайомились з тематичною краєзнавчою виставкою «Літописці Шевченкового краю», яку підготували працівники наукової бібліотеки.