Презентація книги «Не підлягає забуттю: нацистський окупаційний режим на Черкащині (1941-1944р): збірник наукових статей, документів, матеріалів та спогадів»

0
0
0
s2sdefault

   «Не підлягає забуттю: нацистський окупаційний режим на Черкащині (1941-1944р): збірник наукових статей, документів, матеріалів та спогадів»/ Керівник проекту О.А.Воронкіна, упорядники : В.М.Мельниченко, Т.А.Клименко,Г.М.Голиш.– Черкаси : Вертикаль, 2013. – 366 с., ілюстр.

  23 жовтня 2013 р. в науковій бібліотеці Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбулась презентація книги «Не підлягає забуттю : нацистський окупаційний режим на Черкащині (1941- 1944р.)», керівником проекту стала О.А.Воронкіна (Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України), а упорядниками - В.М.Мельниченко,Т.А.Клименко, Г.М.Голиш, О.А.Воронкіна.

   Це видання присвячене 70-річчю визволення Черкащини від нацистських загарбників. Збірник містить наукові статті, документи, матеріали та спогади очевидців, що розповідають читачам про нацистський окупаційний режим на території сучасної Черкаської області, який тривав з липня 1941 по березень 1944 року. На конкретних фактах показується жорстокість окупантів, страждання й муки, які довелося пережити населенню краю в роки воєнного лихоліття. В книзі розкривається справжня сутність «нового порядку», який гітлерівці запроваджували в Україні.

   Вступним словом відкрив цей захід директор наукової бібліотеки, кандидат історичних наук, доцент ЧНУ ім. Б.Хмельницького Г.М. Голиш.

   На презентації виступив з промовою та ознайомив зі змістом книги автор-упорядник , кандидат історичних наук, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор В.М.Мельниченко. Схвальні відгуки про це видання прозвучали від голови Черкаського осередку Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» О.М.Воронкіна та кандидата історичних наук, директора Державного архіву Черкаської області Т.А.Клименко.Від краєзнавчого активу виступив вчитель - методист школи № 32 м. Черкаси член правління обласної організації НСКУ М.М.Щербина, та заслужений працівник фізкультури і спорту В.Б.Страшевич. В обговоренні книги також взяли участь відомий черкаський історик, доктор історичних наук, професор В.М.Лазуренко та завідувачка відділу обслуговування наукової бібліотеки ЧНУ ім. Б.Хмельницького В.В.Пономаренко. Високу оцінку книзі дала й студентка 4 курсу ННІ історії й філософії Ліна Лобатенко.

   До фондів наукової бібліотеки надійшло 10 примірників книги «Не підлягає забуттю : нацистський окупаційний режим на Черкащині (1941-1944р.)». Ще 40 примірників передано в обмінний фонд бібліотеки для їх подальшого спрямування в інші бібліотечні установи через обмін документами. У ході презентації присутні переглянули книжкову виставку.