Зустріч з О.В. Теліженко

0
0
0
s2sdefault

Зустріч з О. В. Теліженко

28 березня у рамках чергового засідання клубу цікавих зустрічей до нас завітала відома мисткиня, справді унікальна жінка, заслужений художник України, що працює в царині декоративно-прикладного мистецтва в стилі «етно-модерн» - Олександра Василівна Теліженко.

Зустріч вступним словом відкрив директор наукової бібліотеки Г. М. Голиш,який зупинився на основних віхах життєвого і творчого шляху нашої іменитої землячки.

О. В. Теліженко народилася 30 березня 1952 року  в м. Звенигородка на Черкащині. Зростала в родині водія й  медичної сестри, з дитинства виявила хист до образотворчого мистецтва, була переможницею багатьох конкурсів.

 Мистецьку освіту отримала у Вижницькому училищі прикладного мистецтва та  Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної спілки художників України з 1989 року.

У 1991-2009 рр. очолювала, заснований нею, Черкаський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Веде наукову роботу, має численні публікації у фахових виданнях України, викладає в Університеті банківської справи Національного банку України (м. Київ).

Її основним науковим зацікавленням є історія, еволюція та символіка народного мистецтва як втілення генного коду українського етносу.

Її твори знані не лише в Україні, а й у далекому й близькому зарубіжжі: Канаді, США, Австралії, Бельгії, Чехії, Білорусі, Індії, Фінляндії, Японії, Росії, Польщі.

Провела 19 персональних виставок, у тому числі п’ять  за кордоном, якими демонструвала високий рівень сучасного українського мистецтва, закоріненого у традицію.

Присутні на зустрічі працівники бібліотеки вступили з гостею в цікавий діалог та переглянули виставку її робіт.