Бесплатные шаблоны Joomla

Зустріч з відомою письменницею В. М. Коваленко

31 січня  до клубу цікавих зустрічей наукової бібліотеки завітала відома письменниця, доцент кафедри української літератури та компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького, голова обласної організації НСПУ, депутат Черкаської обласної ради Валентина Михайлівна Коваленко.

Зустріч вступним словом відкрив директор наукової бібліотеки Г. М. Голиш, який зупинився на основних віхах життєвого й творчого шляху нашої іменитої землячки.

Валентина Михайлівна народилася 9 вересня 1964 р. в с. Самгородок Смілянського району Черкаської області у селянській родині. Загальну освіту здобула у Самгородській восьмирічній та Макіївській середній школах, останню закінчила у 1981 р. Після завершення навчання  в Черкаському державному педагогічному інституті ім. 300-річчя возз’єднання України з Росією отримала фах учителя української мови та літератури (1989р.). Від 1982 по 1992р. працювала вихователькою дитячих дошкільних установ с. Самгородок та м. Черкаси, а потім до 2002р. учителькою української мови та літератури Черкаської загальноосвітньої школи №5. Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Формування образного мислення в обдарованих учнів основної та старшої школи засобами художньої літератури» (2006р.), а через рік отримала вчене звання доцента. Від 2002р. і донині – доцент кафедри української літератури та компаративістики ННІ української філології і соціальних комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Валентина Михайлівна авторка численних поетичних та прозових творів. Побачили світ її 15 художніх книжок: збірки поезій, оповідань, повістей, зокрема: «З любові», «Приворот – зілля», «Перелесниця», «Перевесла істин», «Трунок Сварожого рогу», «Вовчик та ін. Її перу належать двотомна антологія дитячої та юнацької літератури Черкащини «Криничка». За плідну літературну творчість відзначена обласною премією ім. В. Симоненка та всеукраїнською премією «Благовіст». Нагороджена медалями «Почесна відзнака», «Будівничий України», двома почесними грамотами МОН України та численними регіональними відзнаками.

Поважна гостя розповіла присутнім про роботу обласної письменницької організації та поділилася своїми творчими планами.

Велику зацікавленість у присутніх викликали поезії  Валентини Коваленко в її авторському виконанні.

Присутні на зустрічі працівники бібліотеки та студенти вступили з гостею в цікавий діалог та переглянули книжкову виставку її робіт.

В дарунок науковій бібліотеці письменниця передала півтора десятка літературного альманаху «Холодний Яр».