Бібліотечне видання до 100-річного ювілею університету

Нещодавно за фінансової підтримки ректора університету О. В. Черевка побачило світ нове видання: «Анотований покажчик дисертацій, захищених в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького (2004–2020) : анот. бібліогр. покажч. – Черкаси : ФОП Гордієнко Є. І., 2021. – 376 с.». Його укладачем є завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Н. В. Демченко, а науковим редактором – директор книгозбірні Г. М. Голиш. Цей бібліографічний покажчик подає перелік дисертацій, захищених в спеціалізованих вчених радах Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького за період від 2004 до 2020 року включно (495 позицій).

Маємо зазначити, що в 2010 р. побачив світ «Анотований покажчик дисертацій, захищених у спеціалізованій вченій раді К 73.053.01 Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (2004–2009 рр.)», укладачами якого стали доценти О. З. Силка та Л. І. Синявська. Одначе контент названого видання містив інформацію лише про дисертації, захищені в на той час єдиній в університеті спеціалізованій вченій раді (К 73.053.01) (нині таких рад налічується уже 7).

Матеріали, що зібрані в покажчику, переважно звірено з оригіналом та розміщено згідно шифрів спеціальностей; в межах спеціальностей – за абеткою прізвищ дисертантів, розділено докторські та кандидатські дисертації. Для зручності пошуку пропонуємо кілька допоміжних покажчиків: іменний покажчик дисертантів, наукових керівників, редакторів та консультантів; покажчик назв дисертацій; покажчик установ та навчальних закладів.
   У бібліографічному описі дисертацій вказано навчальний заклад, де була виконана робота, а в описі авторефератів дисертацій вказано лише ЗВО, де захищається пошукач. Автореферат доповнено анотацією українською мовою, що була укладена пошукачем.

При відборі матеріалу було використано фонди наукової бібліотеки імені М. Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та електронні фонди Національної бібліотеки України імені В. Вернадського, Національного репозитарію академічних тектів, сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та матеріали Вікіпедії.
    Розділ з відомостями про голів, заступників, вчених секретарів та членів спеціалізованих вчених рад поданий на основі матеріалів самих рад. У покажчику є також стислі відомості про голів спеціалізованих вчених рад, що супроводжуються їхніми портретними світлинами, які взяті із публічних джерел інформації.
Видання адресовано науково-педагогічним працівникам, аспірантам, студентам і магістрантам, а також всім, хто цікавиться науковим життям сучасних університетів. Воно приурочено до 100-річного ювілею Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.