Наукові ресурси у вільному доступі
- Буквоїд – yайбільш актуальні події в сфері української літератури. Вся інформація про українських письменників, видавництва, літературні агентства й видавців.
- Ae Lib – бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади.
- Ізборник – Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації – проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.
- Американська бібліотека художньої літератури
- Англомовна бібліотека класичної літератури
- Science and Education Publishing - наукові і освітні публікації (SciEP) є ідеальним варіантом для публікації результатів ваших досліджень. Основна мета SciEP збільшення важливості науки у всьому світі, щоб всі дослідники мали рівні можливості для обміну ідеями, розвивати свою кар'єру, щоб мати вплив по всьому світу.
- CiteSeer – Відкритий Архів з комп'ютерних наук (більше 750 тис. документів).
- Cogprints – Відкритий архів з когнітивних наук (психологія, лінгвістика, комп'ютерні науки, філософія, біологія).
- Directory of Open Access Journals – Довідник журналів відкритого доступу – Безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 23 жовтня 2007 р. – 2879 назв журналів (біля 926 з постатейним пошуком) та 158115 статей.
- E-LIS – The open archive for Library and Information Science – Відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук (понад 6,7 тис. документів).
- Scirus – науково-орієнтована пошукова система в Іпіегпеі. Здійснює пошук по більш, ніж 450 млн. наукових спеціалізованих Веб-сторінок, які містять наукові, навчальні, технічні і медичні дані (найновіші звіти, рецензовані статті, патенти, препринти і журнали).
- United States Patent and Trademark Office – Американські патенти за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification.
- Українська Наукова Інтернет-Спільнота – Інтернет-Спільнота українських науковців. Підбірка електронних документів.
- Журнал "Інформаційні технології. Аналітичні матеріали" – Інтернет-журнал. Аналітичні матеріали та блог про сучасні інформаційні технології. Основні теми: Інтернет та WWW, комплексна автоматизація підприємств та установ, інформаційна безпека, системи аналітичної обробки інформації.
- Поетика – це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Щодня близько 80 читачів блукають віртуальними залами нашої електронної бібліотеки. Створюється вона на неприбуткових засадах групою волонтерів, яка на цей момент складається з Романа Косаренка, Юрія Мачухи та Петра Гринюка.
- Електронна бібліотека української літератури – уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений. В майбутньому, якщо дозволять на це фінанси, бібліотека включатиме не лише тексти української літератури, але й англомовні переклади, біографії і бібліографії авторів у двох мовах, історії літератури і інші документи і матеріяли корисні для студентів української літератури. На разі, обмежений бюджет бібліотеки дозволяє лише скромний проєкт електронного видання клясиків української прози.
- Грандіозна добірка тематичних онлайн-бібліотек
- Бібліотека "Літературна спадщина"
- Україніка – електронна бібліотека від Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського
- Diasporiana – проєкт зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції та розсіяння