Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Тематичні електронні ресурси

Бібліотеки

Природничі науки

 • Ukrainica Bioorganica Acta  — наукове видання, що презентує праці з біоорганічної і медичної хімії та хімічної інженерії.
 • Helmholtz-Gemeinschaft  — репозитарії та журнали відкритого доступу, в якому зібрано праці вчених Гельмгольцівських інститутів. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.

Економіка та підприємництво

Медицина та біологія

 • BioMed Central  — база наукових журналів з медицини.
 • PLoS (Public Library of Science) – наукова база журналів з медицини та біології неприбуткової організації науковців, діяльність якої направлена на створення наукової літератури для публічного відкритого доступу.
 • Pubget — система пошуку в Інтернеті PDF-файлів з галузі медичних та біологічних наук.
 • Academicjournals — повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
 • Free Medical Journals —  база даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.

Математика

 Історія та культура

 • Austrian Newspaper Online —  архів історичної австрійської періодики.
 • Medical Heritage Library  — спільний онлайн-проект провідних медичних бібліотек світу, що забезпечує вільний безперешкодний доступ до якісних історичних документів з медицини.
 • Europeana —  електронна бібліотека з історії та культури Європи, надає доступ до 2 000 000 найменувань матеріалів англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими мовами з фондів музеїв, архівів, бібліотек та інших закладів культури Європи.
 • Getty Publications Virtual Library — видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.
 • Classics in the History of Psychology — колекція повнотекстових праць з психології і суміжних дисциплін, що мають історичне значення.
 • The European Library (TEL)  —  надає доступ до електронних ресурсів (каталогів і цифрових колекцій) 48 національних бібліотек англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими (всього — 35) мовами. Цифрові колекції включають різні об’єкти історичної та культурної спадщини Європи: рідкісні та цінні книги (рукописи і друковані видання), гравюри, малюнки, плакати, звукозаписи, ноти, відеофільми, архіви телепередач, фотографії, карти, військові та історичні архіви та ін.
 • Інститут історії України НАН України — Електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
 • Europeana WW1 — електронний ресурс про Першу Світову війну. 400 тис. унікальних документів, 660 годин запису унікальних фільмів, 90 тис. персональних документів з архівів тощо.

Інформаційні та комп'ютерні технології

 • ACM — цифрова бібліотека Асоціації обчислювальної техніки.
 • CiteSeerx  — електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing — ACI), пошуку та аналізу статей.
 • E-LIS — найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
 • Ingenta  — багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.
 • The OpenCourseWare Consortium — освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT).

ArchDaily— сайт для архітекторів. Новини архітектури, конкурси та проекти. Оновлюється щогодини.

ArXiv.org – електронний ресурс, що підтримується Cornell University (США). Надає пошукові послуги наукових публікацій в галузі комп’ютерних наук, астрофізики, фізики, математики, квантової біології, що добровільно надані персональними авторами для вільного розповсюдження.

ASCE  LIBRARI — електронна бібліотека Американського товариства інженерів.

Bentham Science — журнали та електронні книги вільного доступу видавництва Bentham Science Publishers (наукова, технічна, медична література).

Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes — дисертації науковців Бразилії.

Biblioteca Virtual Miguel de Cervantes — Tesis doctorales — доступ до повних текстів докторських дисертацій з понад 40 університетів різних країн.

 Cogprints  (Cognitive Science EPrint Archive) — відкритий репозитарій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).

 DART-Europe  — портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу.

 Directory of Open Access Books (DOAB) — каталог книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.

 Directory of Open Access Journals ( DOAJ ) —  повнотекстова база журналів, створена бібліотекою Лундського університету (Швеція). Включає наукові журнали російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами, що рецензуються експертами.

 Derwent World Patents Index — це найповніша в світі база даних розширеної патентної інформації. Експерти з предметів з редакційної команди Derwent аналізують, абстрагують і вручну індексують кожен запис патенту, спрощуючи швидкий пошук інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих рішень. У DWPI використання і перевага патенту чітко вказані, а не в оригінальному патентному документі.

 DissOnline (Digitale Dissertationen im Internet) — спільний проект університетів Німеччини з координаційним центром у Національній бібліотеці Німеччини, в рамках якого надається вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в Німеччині з 1997 р.

Athena — книги з філософії, класичної літератури, економіки, історії, мінералогії, а також книги швейцарських і французьких авторів мовою оригіналу.

 DiVA  — вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в університетах Скандинавських країн. Доступ організований в рамках проекту Digital Scientific Archive (DiVA).

 E-Books Directory  — каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.

 Electronic Journals Library — колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них 29 тис. у безкоштовному доступі.

 Elsevier — журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.

 E-thesis (Electronic publications at University of Helsinki) — база даних, яка  забезпечує вільний доступ до електронних версій повних текстів кандидатських і докторських дисертацій Гельсінського університету, які вже захищені чи готуються до захисту.

 EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek) —  електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.

FreeFullPDF.com — пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів).

Gallica — універсальна електронна бібліотека, яку підтримує Національна бібліотека Франції. Включає понад 2 000 000 оцифрованих книг, газет, рукописів, карт, малюнків і т.п., переважно французькою мовою.

HathiTrust  — електронна бібліотека формується в рамках реалізації корпоративного проекту з оцифрування документів, учасниками якого є близько 50 найбільших університетських бібліотек США, включаючи бібліотеки Чиказького, Мічиганського, Іллінойського, Каліфорнійського університетів.

HighWire Press — репозитарій бібліотеки Стенфордського університету. Містить чимало журналів, повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.

HighWire Press — репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету.

HINARI — доступ до найбільшх світових збірок біомедичної літератури та літератури про здоров’я на 30 різних мовах.

Hindawi – ресурс видавничої корпорації, що охоплює понад 100 рецензованих журналів відкритого доступу з усіх основних сфер науки, техніки й медицини.

IntechOpen  — повнотекстовий доступ до книг і журналів видавництва InTech (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про Землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство).

Internet Public Library — організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University’s College of Information Science & Technology. Це понад 45000 повнотекстових творів художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань, організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.

Journals4Free — портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: ScopusPubMedISI Master.

Journal TOCs Discovery Service — сервіс пошуку актуальної наукової інформації у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу.

J-STAGE — колекція японських наукових електронних журналів.

NARCIS  — архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.

National ETD Portal (South Africa)  — дисертації науковців Південної Африки.

Networked Digital Library of Theses and Dissertations — електронна бібліотека забезпечує доступ до авторефератів дисертацій та дисертацій, представлених у рамках спільного проекту NDLTD і VTLS членів міжнародної організації NDLTD (186 університетів і консорціумів, 28 організацій з 23 країн). У вільному доступі представлено близько 50% повних текстів дисертацій.

New Jour —  пошукова система електронних публікацій, доступних в Інтернеті; за підтримки Georgetown University.

New Journal of Physics — журнал відкритого доступу з фізики.

OA publishing at Nicolaus Copernicus University — періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).

OAIster — каталог цифрових ресурсів, що підтримується University of Michigan (США). Надає безкоштовні пошукові послуги. Документальний архів нараховує майже 11 млн. записів.

Online Books Page — повнотекстові книги та інші видання, що зберігаються на сервері University of Pennsylvania.

Open Educational Resources — відкриті освітні ресурси світу.

Open J — Gate —  електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою із суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, підтримувана компанією Informatics India Ltd.

Open Library —  універсальна електронна бібліотека некомерційної організації Internet Archive (США). У каталог бібліотеки на даний момент занесено більше 22 000 000 описів документів англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, російською та іншими мовами, з них більше 1 000 000 книг — з повнотекстовим доступом.

OpenDOAR — каталог наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу

OSTI (Energy Citations Database, ECD) — наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить бібліографічні записи і електронні документи починаючи з 1943 р.

Perseus Digital Library — найбільша онлайн-база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6,5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та презентацій.

PubMed Central — безкоштовний цифровий архів журналів з біомедичних наук та наук про життя, що підтримується U.S. National Institutes of Health (NIH) та National Center for Biotechnology Information (NCBI) in the National Library of Medicine (NLM).

Scholar.google – ресурс дозволяє вести пошук за статтями у великих наукових виданнях, по архівам препринтів, публікаціям на сайтах університетів, наукових товариств та організацій. Вираховує індекс цитування, дозволяє знаходити статті, що містять посилання та ін.

SCISEARCH  — мультидисциплінарна наукова база даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching — реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics.

Springer_books — книги міжнародного наукового видавництва Springer.

Springer_journals — повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.

SSM— система пошуку у відкритих наукових архівах України

Tesis Doctorals en Xarxa (TDX) — вільний доступ до повних текстів докторських дисертацій, захищених в університетах Іспанії.

The National Academy Press  —  повнотекстова база Видавництва національних академій США надає доступ до більше ніж 6 000 публікацій англійською мовою з найбільш важливих і актуальних проблем науки, техніки та медицини. Для доступу до матеріалів необхідна реєстрація.

The University of Oxford Text Archive  — електронний архів текстових матеріалів Оксфордського університету містить понад 2600 літературних текстів (творів художньої літератури, мемуарів, листів) і літературознавчих робіт англійською та іншими європейськими мовами.

Theses Canada — вільний доступ до бібліографічних описів авторефератів дисертацій та дисертацій починаючи з 1950-х років з університетів і коледжів Канади. Частина повних текстів дисертацій за 1998-2002 років представлена у вільному доступі.

UNESCO Documents and Publications  — бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО від 1945 р.

Versita — Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.

Wageningen Dissertation Abstracts — вільний доступ до національної бази даних електронних дисертацій Вагенінгенcкого університету (Нідерланди). Представлені дисертації та автореферати дисертацій починаючи з 1918 р.

World Bank — доступ до баз: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою.

Автореферати дисертацій Національної бібліотеки України ім. Вернадского — вільний доступ до бібліографічної бази даних «Автореферати дисертацій» НБУВ.

Авторефераты диссертаций Высшей аттестационной комиссии Республики Беларусь — вільний доступ до бібліографічних описів і повних текстів авторефератів кандидатських і докторських дисертацій, захищених у Республіці Білорусь.

База патентів України

Інтернет-архів Нобелевської премії – ресурс, що містить інформацію про Нобелевську премію та її лауреатів.

Медієвіст – проект, що об’єднує науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади на одному ресурсі для дослідників української літератури, історії літератури, історії України.

Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Академії правових наук України

Національна академія мистецтв україни — вільний доступ до повних текстів монографій та бібліографічних покажчиків Інституту проблем сучасного мистецтва .

Польська національна бібліографія — електронна база польської бібліографії Естрейхерів. Електронний ресурс, створений науковцями Ягеллонського університету у м. Кракові. Містить  бібліографічний опис видань польської бібліографії ХУ-ХІХ ст.

Перегляди: 1446

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua