Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Статьи и обзоры nachodki.ru

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича в контексті історії й сьогодення ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Матеріали секційного засідання містять статті та повідомлення, виголошені бібліотечними працівниками та науковцями на Всеукраїнській науково-практичній конференції, присвяченій 95-річчю Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. У них висвітлюється історія наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, традиційні та сучасні пріоритети розвитку бібліотечної справи, досвід роботи, алгоритм співпраці з різними установами. Розраховано на широке коло читачів.

Детальніше: Наукова бібліотека ім. М. Максимовича в контексті історії й сьогодення ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Застосування новітніх інформаційних технологій у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича як пріоритетний напрямок роботи

Н. Г. Конджарян

зав. методичного відділу

наукової бібліотеки ім. Максимовича

Черкаського національного університету 

ім. Б. Хмельницького

На всіх етапах розвитку суспільства інформаційні технології забезпечували обмін інформацією між людьми, колективами, відображали відповідний рівень й можливості систем реєстрації, збереження, обробки та передачі інформації в різних сферах діяльності людства.

Детальніше: Застосування новітніх інформаційних технологій у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича як...

Історіографічний доробок О. В. Тканка

Григорій Голиш

У славній когорті людей-легенд вищої освіти України чільне місце посідає Олександр Васильович Тканко. Доблесний воїн, герой Другої світової, відомий організатор освіти, знаний педагог і вчений, активний громадський діяч, полум’яний патріот України й рідного краю, він ще за життя зажив загальнонаціонального визнання й слави.

Детальніше: Історіографічний доробок О. В. Тканка

Натхненна й мудра хода життєва

Воістину великі ті, чиє серце б’ється для всіх

(Р. Роллан)

Бути людиною – це відчувати свою відповідальність

(А. Сент-Екзюпері)

Багатогранність. Саме таке означення вповні характеризує постать нашого сучасника – Анатолія Юзефовича Чабана. Відомий в Україні вчений і освітянин, краєзнавець, державний діяч, дипломат, кавалер високих нагород, лауреат престижних премій… А ще – непересічна особистість, будівничий духовної сфери Шевченкового краю, великий життєлюб. У ці дні професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відзначає перше 70-річчя від дня народження і з цієї нагоди ми зустрілися з ювіляром для розмови про його життя та діяльність.

Детальніше: Натхненна й мудра хода життєва

Боністична спадщина та наміри монетної регалії національних урядів доби Української революції 1917 – 1921 рр. (до 100-річчя національного грошового обігу)

Г. М. Голиш, директор
НБ ім. Максимовича, доцент

Українська революція 1917 – 1921 pp. викликала до життя цікаві явища грошового обігу, найзнаменнішим із яких було його глибоке реформування, уведення національної валюти урядом УНР та подальша емісія банкнот незалежної держави.

Детальніше: Боністична спадщина та наміри монетної регалії національних урядів доби Української революції 1917...

Українська гривня відсвяткувала свій ювілей

Григорій Голиш

Стрімко спливає час… Ось уже й нашій незалежній державі минуло чверть віку. Цей яскравий національний ювілей якось непомітно відсунув на задній план ще одну, майже синхронну в часі пам’ятну дату. Мова йде про вагомий атрибут українського суверенітету – нашу національну валюту, роль якої виконує гривня. А народилася вона у вересні, рівно 20 років тому і, як це не прикро констатувати, зустрічає свій ювілей у не найкращому стані…

Детальніше: Українська гривня відсвяткувала свій ювілей

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com