Зустріч з О. М. Филем

0
0
0
s2sdefault

11 травня 2017 року до клубу цікавих зустрічей наукової бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького завітав поважний гість – кандидат історичних наук, член Національної спілки журналістів України, офіцер інформаційно-аналітичного управління Адміністрації Державної прикордонної служби України, полковник Олександр Максимович Филь.
Зустріч вступним словом відкрив директор наукової бібліотеки Г. М. Голиш, який зупинився на основних віхах життєвого й творчого шляху нашого земляка.
Олександр Максимович народився 27 листопада 1966 року у селі Деньги Золотоніського району Черкаської області. В 1984 р. закінчив десятирічку в селі Чапаєвка. Того ж таки року вступив до Дніпропетровського культосвітнього училища за спеціальністю «Керівник народного хорового колективу».
У 1985 р. був призваний до лав Радянської армії. Службу проходив в частинах цивільної оборони СРСР. Після проходження строкової служби вступив на факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Закінчивши університет від 1994 р. проходив службу в Прикордонних військах України на посадах кореспондента, начальника відділення, відповідального секретаря та заступника головного редактора газети «Прикордонник України». Згодом очолив редакцію журналу «Кордон». У 2001 р. вступив до аспірантури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а у 2007 році отримав вчений ступінь кандидата історичних наук. Є лауреатом премії Міністерства оборони імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики. Переможець V Міжнародного конкурсу «Кордони Співдружності – мужність, честь і відвага», відомчої премії «Смарагдова Ліра» у номінації «Журналістика». Понад 10 років був начальником Центрального музею Державної прикордонної служби України в Києві, а пізніше в Оршанці, автор 10 книг, поет.
Темою розмови стала презентація книги О. М. Филя «Штурмовики» (пам’яті Григорія Берези і його бойового побратима Юхима Ісаєва).
Присутні на зустрічі студенти ННІ історії і філософії (4-й курс), студенти кафедри військової підготовки, викладачі та бібліотечні працівники вступили з гостем в цікавий діалог та переглянули книжкову виставку його робіт.