Щиросердна вдячність дарувальнику

0
0
0
s2sdefault

Нещодавно нашим книжковим благодійником став Михайло Іванович Брикун – віднедавна мешканець м. Черкас. Стисло розповімо про цю непересічну особистість. Він є уродженцем с. Кропивна, що на Золотоніщині, і випускником Чапаєвської (нині Благодатнівської) школи. Успішно закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та аспірантуру при Інституті філософії АН УРСР. У 1967 р. захистив дисертацію і здобув науковий ступінь кандидата філософських наук. Через 3 роки ВАК УРСР присвоїв Михайлу Івановичу вчене звання доцента. Від 1966 р. розпочалася його викладацька діяльність у вищих навчальних закладах України. У 1972 р. його було запрошено на посаду завідувача кафедри Білоцерківського сільськогосподарського інституту. Доцентом Брикуном було опубліковано кілька десятків наукових статей та монографію. Основні напрямки його наукових досліджень – філософські теоретико-пізнавальні проблеми сучасного природознавства.
Національно-патріотична налаштованість доцента Брикуна, його послідовна боротьба проти русифікації навчально-виховного процесу викликала роздратування органів КДБ і стала підставою для його незаконного репресування. У березні 1975 р. «за вияви націоналізму» Михайла Івановича було звільнено з посади завідувача кафедри та відсторонено від викладацької роботи. Відтоді й до виходу на пенсію у 1997 р. він працював майстром, а потім начальником відділу науково-технічної та економічної інформації, раціоналізації й винахідництва науково-виробничої фірми «Ферокерам». Торік М. І. Брикуна за активну громадянську позицію було нагороджено медаллю «25 років незалежності України, а нещодавно він з родиною перебрався до Черкас.
Дарування книг у бібліотеку – це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. Це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Черкаського національного університету щиросердно вдячна за книги, отримані в дар від Михайла Івановича Брикуна. Подаровані книги є вагомим внеском у формування фондів нашої книгозбірні, а це понад 250 книг з питань філософії, історії, психології тощо. Працівники наукової бібліотеки переконані, що ці книги знайдуть вдячного читача і будуть корисні для науковців, аспірантів, студентів нашого вузу та сприятимуть підвищенню фахового рівня.

IMG 1357