Захід присвячений 150-річчю від дня народження А. Шептицького

0
0
0
s2sdefault

   9 грудня в науковій бібліотеці ім. М. Максимовича  ЧНУ ім. Б. Хмельницького  відбувся захід , присвячений  150-річчю від дня народження  Великого Митрополита, українського діяча, графа, Єпископа Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького.

    Захід вступним словом розпочав доктор історичних наук, професор кафедри історії та етнології України ННІ історії і філософії В. В. Масненко, який зазначив , що саме  А. Шептицький – видатний богослов, глибокий знавець традицій східного і західного богослов’я, Учитель Церкви, проповідник духовного життя, аскет ще за життя був визнаний українським народом «рідним Мойсеєм».

   Гість заходу – священник Юліан Шеремета, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УКГЦ  розповів присутнім про родину митрополита, священництво  та любов до Батьківщини, зазначив, що А. Шептицького у світі називають праведником віри, адже під час Другої світової війни він власними зусиллями врятував сотні єврейських родин від неминучої смерті. Він любив людей і не ділив  їх ні за віросповіданням, ні за національністю.

     Присутні працівники наукової бібліотеки, студенти та викладачі університету вступили в цікавий і пізнавальний діалог з гостями заходу та переглянули тематичну виставку.