Шаблоны для Joomla 3 здесь

Зустріч із заслуженим художником України І. І. Бондарем

28 листопада до клубу цікавих зустрічей наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітав дуже поважний гість,  доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, заслужений художник України І. І. Бондар.

Вступним словом зустріч відкрив  директор наукової бібліотеки, доцент Г. М. Голиш.

Народився Іван Іванович 1 жовтня 1944 р. в с. Білозір’я Черкаського району в селянській родині. Навчався в Мошнівській середній школі, яку закінчив у 1963 році. Спеціальну освіту здобув у Одеському державному художньому училищі ім. Грекова (за фахом «Художник-керамік, скульптор малих форм») та Київському державному художньому інституті, останній закінчив у 1975 році. Упродовж чверті віку працював художником Черкаського виробничо-художнього комбінату (1975 – 2000 рр.).

У ЧНУ ім. Б. Хмельницького – від 2000 р., старший викладач, доцент, а нині – виконувач обов’язки прфесора кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Має вчене звання доцента (2008 р.). Викладає студентам курси «Малюнок», «Живопис». Серед його провідних творчих зацікавлень – традиційний живопис, натюрморт, портрет. Автор близько 3 тис. живописних творів (жанрових, історичних, батальних, портретних), серед них полотна «Черкаський хліб»(триптих), «Думи мої, думи…», «Останній кошовий», «Холодноярський настрій», «Пам’яті скульптора Головка» та ін. Твори митця зберігаються в музеях України, приватних колекціях нашої країни та зарубіжжя. Учасник міжнародних, зарубіжних, регіональних виставок та пленерів, організував 50 персональних виставок (в т. ч. всеукраїнських – понад 30). Репродукції його творів надруковано в 20 каталогах (в т. ч. «Мистецький олімп України»). Автор близько 10 мистецтвознавчих публікацій.

Член Національної спілки художників України з 1985 р. За плідну творчу діяльність відзначений почесним званням «Заслужений художник України» (2000 р.). Нагороджений дипломом Верховної Ради України, почесною грамотою Міністерства культури і туризму України, почесною відзнакою НСХУ, дипломами та преміями переможця художніх виставок, численними грамотами( в їх числі – міжнародними та зарубіжними). Поважний гість розповів присутнім про таїни своєї творчості, відповів на численні запитання.

Студенти університету та працівники наукової бібліотеки, які були присутні на зустрічі, переглянули виставку картин відомого художника, а студент ННІ історії і філософії Артем Кухаренко подарував пісенний дарунок у власному виконанні.