Зустріч з заслуженою художницею України Касьян Т.К.

0
0
0
s2sdefault

   31 жовтня у рамках чергового засідання клубу цікавих зустрічей до нас завітала відома мисткиня, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва , доцент Тетяна Костянтинів Касьян.

   Зустріч відкрив директор наукової бібліотеки Г.М.Голиш, який розповів про основні віхи життєвого і творчого шляху нашої гості.

    Т.К.Касьян народилась 10 грудня 1957 року в м. Дедовськ Московської області Російської Федерації в робітничій родині. По закінченню в 1975 р. місцевої середньої школи № 2 два роки працювала лаборантом в Московському текстильному інституті ім. О.М. Косигіна, а потім здобула вищу освіту в цьому ВНЗ на факультеті прикладного мистецтва за спеціальністю художник – технолог. Упродовж 21 року (від 1982р.) працювала художником на Черкаському шовковому комбінаті. У 2003р. розпочала викладацьку діяльність в ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Т.К.Касьян стала автором низки наукових робіт та навчально - методичних посібників зокрема з методики викладання академічного живопису у підготовці майбутніх художників, особливостей батика як виду декоративно –прикладного мистецтва; Художнього розпису тканин в техніці «батик» в історичному, технологічному та творчому аспектах; Порівняльного аналізу писанкарства й батика в історичному й технологічному аспектах; Впливу мистецтва на людину. Відома художниця є авторкою понад 1500 художніх полотен, створених в техніці батика. Проведено понад 30 персональних виставок її творів в Україні і за її межами.    

   Картини художниці зберігаються в музеях України та зарубіжжя, а також у приватних колекціях України та США. У 2005р. за вагомі творчі досягнення їй було присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». Відзначена подякою НАПН,почесними грамотами міністерства культури, НСХУ та дипломами.

   Присутні на зустрічі вступили з гостею в цікавий діалог та переглянули виставку її робіт.