Зустріч з Олександром Максимовичем Филем

23 вересня до клубу цікавих зустрічей наукової бібліотеки ЧНУ ім.Б.Хмельницького завітав дуже поважний гість - начальник Центрального музею державної прикордонної служби України, кандидат історичних наук, полковник  Олександр Максимович Филь.

Зустріч вступним словом відкрив директор наукової бібліотеки Г.М.Голиш, який зупинився на основних віхах життєвого й творчого шляху земляка.

Олександр Максимович народився 27 листопада 1966 року в селі Деньги Золотоніського району Черкаської області. В 1984 році закінчив десятирічку в селі Чапаєвка Золотоніського району Черкаської області. Того ж таки року вступив до Дніпропетровського культосвітнього училища за спеціальністю «Керівник народного хорового колективу».

У 1985 р. був призваний до лав Радянської армії. Службу проходив в частинах цивільної оборони СРСР. Після проходження строкової служби вступив на факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Після закінчення університету в 1994 р. проходив службу в Прикордонних військах України на посаді кореспондента, начальника відділення, відповідального секретаря та заступника головного редактора газети «Прикордонник України». Згодом очолив редакцію журналу «Кордон». У 2001 р. вступив до аспірантури Київського національного університету імені Тараса Шевченка,а у 2007 році отримав вчену ступінь кандидата історичних наук. Автор восьми книг та поетичної збірки. Нині очолює  Центральний музей  Державної прикордонної служби України. Полковник.

Є лауреатом премії Міністерства оборони імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики. Переможець V Міжнародного конкурсу «Кордони Співдружності – мужність, честь і відвага», відомчої премії «Смарагдова Ліра» у номінації «Журналістика».

Поважний гість  розповів присутнім  про основні напрями своєї творчої діяльності та поділився планами на майбутнє.

Присутні на зустрічі працівники бібліотеки та студенти вступили з гостем в цікавий діалог та переглянули книжкову виставку його робіт.

В дарунок науковій бібліотеці Олександр Максимович передав низку своїх книг.