Здесь нашел интересный обзор

КОНКУРС ПРОЄКТІВ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Триває прийом заявок на Конкурс проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених. Конкурс оголошено відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.09.2023 № 1143. Участь у Конкурсі можуть брати колективи молодих учених, які працюють або навчаються в університетах чи наукових установах, підпорядкованих МОН. До складу виконавців проєкту можуть входити особи, які є молодими вченими відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Основні умови Конкурсу: орієнтація на пріоритетну тематику з переліку основних наукових (науково-технічних) проблем ключових міністерств, державних служб та органів для вирішення реальних проблем оборони, безпеки, економіки та суспільства України; створення та визначення принципів роботи Комісії з етики експертів; проведення конкурсу у новому модулі Національної електронної науково-інформаційної системи, яка зокрема дає можливість чіткої ідентифікації проєктів / учених / експертів та захисту даних через ЄЦП, BankID або Дія.Підпис; автоматичний розподіл проєктів між експертами та розсилка експертних висновків керівникам проєктів до їхніх електронних кабінетів після завершення конкурсу; спрямованість на вчасне проведення конкурсного відбору, що має дати можливість почати фінансування проєктів з початку 2024 року. Заявку на участь у Конкурсі можна подати до 24 жовтня 2023 року.