До Дня Героїв Небесної Сотні

«Небе́сна Со́тня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані Незалежності в Києві відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею»

Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів'янина Юрія Вербицького зі слідами тортур. До 18 лютого 2014 року вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми та смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20.

Вони йшли вперед, сховавшись за дерев’яними щитами, йшли добровільно проти людей зі зброєю, виносили поранених, вбитих і повертались знов і знов йшли вперед. Це були різні люди різних професій, але зі спільною мрією про свободу. Тепер вони об’єднались в одну сотню і ми називаємо її Небесною.

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

Рекомендовані фільми:

• “Зима, що нас змінила” (7 фільмів), режисер Володимир Тихий (2013–2014).
  • “Майдан”, режисер Сергій Лозниця (2014).
  • “Правда Майдану”, режисери Андрій Солоневич, Дмитро Ломачук (2014).
  • “Зима у вогні”, режисер Євген Афінєєвський (2015).