Интернет-магазин nachodki.ru

ВОЛОДИМИР НЕДЯК – ГІСТЬ НАШОЇ КНИГОЗБІРНІ

29 серпня до наукової бібліотеки завітав особливий гість. Ним став уродженець Чорнобаївщини, наш відомий сучасник Володимир Володимирович Недяк. У новітній духовній історії України цей достойник займає доволі помітне місце як мистецтвознавець, художник, історик, етнограф, фотожурналіст, режисер кіно й телебачення, видавець. В. Недяк є фундатором і гендиректором унікального історико-етнографічному музею «Козацькі землі України» (його відкрито в рідному селі В. Недяка Вереміївці). Поряд з цим він став засновником артгалереї «Гетьманський скарб» (м. Київ) і президентом видавництва «Емма».

photo 2023 08 30 13 29 03

За вражаючу своєю фундаментальністю та ошатністю книга В. Недяка «Україна – козацька держава» (1215 с. А-3, 283 д.а.) поцінована найвищою літературною нагородою – Національною премією імені Т. Шевченка (увесь її грошовий еквівалент лауреат спрямував на поповнення експозиції свого музею у Вереміївці).

photo 2023 08 30 13 29 05 2

Поважний гість зустрівся з колективом наукової бібліотеки, розповів про свої будні мистця та поділився творчими планами. Звісно, він прибув до книгозбірні не з пустими руками: подарував бібліотеці два примірники  справді унікального видання Шевченкового «Кобзаря» (в-во «Емма», 2019, 569 с., А-3, 50 д. а.). Упорядником текстів та ілюстрацій, автором передмови та коментарів, редактором і видавцем став саме Володимир Недяк, а художником-ілюстратором – Амвросій Ждаха (1855 – 1927 рр.).  Це видання було визнано Книгою року.

photo 2023 08 30 13 29 03 2

Kobzar min

Колектив наукової бібліотеки висловлює щиросердну вдячність відомому духовнотворцю за цікаву зустріч та щедрий книжковий дарунок. Нехай же в нього все вдається, що задумалося, задля процвітання України та її унікальної культури!

Григорій Голиш, директор наукової

бібліотеки імені Михайла Максимовича