Пам’ять про минуле зобов’язує: голодомор 1932-1933 рр. в Україні

0
0
0
s2sdefault

  

      26 листопада 2013 р. Україна та світ вшанують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. 80 років минуло від одного з найтрагічніших періодів в історії нашого народу – штучно створеного Голодомору, який забрав життя мільйонів українців, маючи на меті винищити не тільки населення України, а й поставити українську націю, її народ на коліна, зламати волю українців до незалежності.

День пам'яті, день скорботи,
По тих, кого ми не знаємо,
По тих, кого не пам'ятаємо,
Бо нас тоді й не було.
Та були діди, прадіди,
Цю пам'ять про голод передали…


     Дзеркало душі народної: Спогади та враження відвідувачів виставки про Голодомор 1932-1933 років в Україні "Розсекречена пам'ять" / Служба безпеки України, Галузевий держ. архів ; уклад. В. Даниленко ; редкол. : С. Богунов [та ін.]. - К. : Києво-Могилянська академія, 2008. - 767 с.

     Видання факсимільного типу містить свідчення, спогади, враження - всі записи, зроблені у Книзі відгуків відвідувачами виставки "Розсекречена пам'ять", організованої Службою безпеки України у 2006-2007 роках у місті Києві, в Автономній Республіці Крим, обласних центрах України, а також за кордоном - у Москві та Мінську. Записи відзеркалюють ставлення людей різного віку, життєвого досвіду, різних політичних поглядів і соціального статусу до Голодомору 1932-1933 років, передають душевний стан численних відвідувачів виставки, відкривають нові факти геноциду. Визначальною ідеєю книги є заклик зберегти пам'ять про безвинних жертв Голодомору та не допустити повторення такої величезної трагедії в жодній країні.

 

     Голодомор 1932-1933 років як величезна трагедія українського народу : матеріали Всеукраїнської наук. конф., м. Київ, 15 лист. 2002 р. / Міжрегіональна акад. упр. персоналом, Міжнарод. кадрова акад. - К. : Видавництво МАУП, 2003. - 278 с

     У пропонованому збірнику подано доповіді учасників Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої вшануванню пам'яті мільйонів загиблих від голоду в період 1932-1933 років. У підготовці конференції та її проведенні взяли активну участь державні і громадські організації, які представляли відомі у світі вчені, політичні і громадські діячі. Матеріали конференції, основані на беззаперечних архівних документах і свідченнях багатьох учасників жахливих подій 30-х років, слугують доказом геноциду українського народу - світової трагедії XX століття.

 

     Голод в Україні, 1932-1933 : вибрані статті / упоряд. : Н. Дюк. - Луцьк : Терен, 2006. - 164 с.

     Штучний голод 1932-1933 років, запроваджений верхівкою комуністичного тоталітарного режиму в Україні, був моторошним знаряддям знищення мільйонів. Ця книга містить збірку статей, котрі допоможуть описати й пояснити страшну трагедію тим, хто живе на цій багатостраждальній землі сьогодні.

 

     Кульчицький, С. В. Голодомор 1932-1933 рр. як геноцид: труднощі усвідомлення : наук.-попул. вид. / С. В. Кульчицький. - К. : Наш час, 2007. - 424 с. : ілюстр. - (Невідома Україна).

     На підставі багатьох документів і свідчень автор встановлює, що Голодомор 1932-1933 рр. в українському селі являв собою результат замаскованої під хлібозаготівлі каральної акції з вилучення у селян всього наявного у них продовольства. В книзі доведено, що Сталін застосував цю терористичну акцію в ситуації гострої кризи і голоду в багатьох регіонах СРСР, які були наслідком здійснюваної Кремлем прискореної "революції згори". Книга допомагає усвідомити, що терор голодом у поєднанні з репресіями проти безпартійної української інтелігенції та членів КП(б)У мали на меті попередити соціальний і політичний вибух в найбільшій національній республіці.

 

Ходить голод по Вкраїні
Люди помирають.
Навіть того, хто ще дише
До мерців кидають.
Страх вселяється у серце
Нема де сховатись.
Смерть у вічі заглядає.
Вже не врятуватись…

 

 

     Борисенко, В. К. Свіча пам'яті: Усна історія про геноцид українців у 1932-1933 роках / В. К. Борисенко. - К. : Стилос, 2007. - 288 с

     У книзі на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду у 1932-1933 роках. Усні свідчення неспростовано доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланованою більшовицькою владою Кремля.

 

     Голодомор у першій столиці / уклад. : І. В. Шуйський, В. А. Полянецький ; авт. передм. І. В. Шуйський. - К. : Шанс, 2008. - 287 с.

     У цій книзі висвітлені трагічні події, пов'язані з Голодомором 1932-1933 років, котрі відбулися в Харкові - столиці радянської України. На підставі архівних документів, свідчень очевидців, автори-упорядники доводять, що голод був створений у результаті цілеспрямованої дії влади. Окремими розділами до книги увійшли літературні твори українських авторів та дослідження фахівців про негативний вплив голодування на організм людини. Більшість запропонованих у книзі документів тривалий час зберігалися у закритих фондах під грифом секретності і були недоступними для дослідників.

 

     Марочко, В. Голодомор 1932-1933 років в Україні : хроніка подій / В. Марочко, О. Мочан ; авт. передм. В. Верстюк. - К. : Києво-Могилянська академія, 2008. - 294 с.

     Хроніко-документальне видання відтворює факти, події, явища в селах Української СРР 1932-1933 рр. - Голодомору, спричиненого суцільною колективізацією, надмірними хлібозаготівлями, репресіями. Використано опубліковані збірники документів і матеріалів, архівні фонди України та Росії, листування і таємні шифрограми Сталіна, листи селян до партійно-радянської номенклатури, доповідні записки іноземних дипломатів.

 

     Моцний, А. П. Страшна правда голодомору [Текст] : (спогади про голодомор 1932-1933 років) : [худож.-автобіограф. повість ] / А. П. Моцний. - Л. : Коця М., 2000. - 175 с.

     Описано жахливі роки голодомору-геноциду 1932 – 1933 р.р. в Україні – трагедії всього українського народу, трагедії, запла-нованої і здійсненої сталінським більшовицьким режимиом.

     Перед нами, нащадками тих, хто зміг пережити голодомор, постає завдання надзвичайної моральної та політичної ваги – гідно вшанувати пам’ять тих, кому пережити його не судилося.
Вічна їм пам'ять.

Ніхто не змусить Україну
Пустити роки в забуття,
Які поклали в домовину
Народ, що так любив життя...