Електронні бібліотеки
Університетська книгозбірня позиціонує себе як літературний сервіс з потужною колекцією творів, де можна опрацювати величезний за обсягом масив електронних підручників з різних галузей знань, кращі зразки світової художньої літератури, класичної української літератури, ознайомитися з книжковими надбаннями провідних університетів світу. До ваших послуг пропонуємо аудіоматеріали, рідкісні та прижиттєві видання багатьох визначних українців, які мешкали в Україні та за її межами.
На сайті можна не лише читати онлайн і без реєстрації, але й завантажувати книги в будь-якому зручному форматі на будь-який пристрій. А перед скачуванням ви можете ознайомитися з коротким змістом або прочитати уривок книги. Впевнені, що зручний формат подачі матеріалу зацікавить вас і стане необхідним академічним додатком в умовах дистанційного навчання. Приємного і корисного перегляду!
Електронні ресурси українською мовою
- Sounds-Books.net - платформа для прослуховування аудіокниг, оповідань та вистав, записаних як любителями, так і професіоналами у відкритому доступі.
- Особистий сайт доктора історичних наук Павла Гая-Нижника – збірник праць та досліджень доктора історичних наук Гай-Нижника Павла Павловича. Містить детальні описи та документи за різні періоди української історії.
- Відкрита Книга – тут немає реклами, а у бібліотеку розміщують лише ті твори, які стали суспільним надбанням. Завантажити можна у форматах pdf, fb2, doc, epub.
- Навчальні матеріали онлайн – матеріали із підручників за будь яким напрямом навчання.
- Безкоштовна бібліотека підручників – назва говорить сама за себе, представлені підручники із різних галузей знань.
- Електронні видання УІНП – Український інститут національної пам'яті надає вільний доступ до всіх своїх видань. Наша принципова позиція – задля зручності читачів усі матеріали викладати також в електронних форматах. На цій сторінці можна безкоштовно звантажити видання Інституту в epub, mobi та pdf.
- Українська література – саме тут Ви маєте можливість отримати вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими ми всі почали знайомство ще в школі.
- Бібліотека кошового писаря
- Електронна бібліотека – Культура України – комплексна інформаційна система, в якій документи зберігаються і можуть використовуватися в машиночитаній ("електронній") формі, програмними засобами забезпечується єдиний інтерфейс доступу з однієї точки до електронних документів, що містять тексти і зображення. База даних ЕБ може складатися з різного виду електронних колекцій документів.
- Українська цифрова бібліотека – Ви можете читати будь-де і будь-коли: видання цифрової бібліотеки доступні на смартфонах та планшетах. А ще ви можете налаштувати комфортний для читання розмір шрифту! Читайте легально та підтримуйте українське – усі твори розміщені в бібліотеці законно і за кожну прочитану книжку українські автори, перекладачі та видавці отримують гонорари і створюють нові книжки! Бібліотека пропонує сучасні та класичні твори вітчизняних та закордонних авторів – художні, науково-популярні, публіцистичні.
- LIBRARIA – електронний архів української періодики.
- Інститут проблем сучасного мистецтва
- Мисленеве дерево – прияти розвитку науки та освіти в Україні шляхом запровадження комп’ютерних технологій. Для цього ми наповнюємо читальні зали наукової, освітньої та художньої літератури, проектуємо та пишемо комп’ютерні програми, випускаємо електронні видання наукового, освітнього та літературного спрямування, розробляємо та підтримуємо нові веб-сайти такого напрямку.
- Українська електронна бібліотека (Libruk) – сайт Libruk зібрав твори різних за жанром і часом українських письменників-класиків і сучасних авторів. У нас ви зможете як завантажити книги у найбільш популярних форматах, так і читати онлайн безпосередньо в нашій бібліотеці.
- Флібуста – книжкове братство
- Публічна електронна бібліотека української художньої літератури – бібліотека розпочала безперебійну роботу в 2005 р. зі збірки творів кількох авторів. Відтоді бібліотека доопрацьовується, наповнюється, з’являються нові розділи. Дата заснування: 24 листопада того ж року.
- UkrBooks – українська та світова література
- Аудіокниги Українською – у аудіокниг є безліч переваг, перед паперовими побратимами. Вони набагато універсальні у використанні, на відміну від паперових носіїв. По дорозі на роботу або навчання можна слухати фантастику, навчальний бізнес курс, детектив ... Вчені довели, що книга буде значно корисніше, ніж, слухати музику або порожню балаканину випадкових людей в транспорті.
- Букнет – в нашій електронній бібліотеці можна як читати онлайн, так і скачати книги безкоштовно, а також купити книги популярних жанрів. У нас є мобільна версія сайту, завдяки чому можна комфортно читати книги онлайн з телефону або планшету. Зручно читати з будь-якого браузера на смартфоні і зі звичайного комп'ютера.
- Публічна бібліотека ім. Лесі Українки
- Слухай – до бібліотеки «Слухай» увійшло понад 100 прозових та поетичних аудіокниг української класики зі шкільної програми, а також твори сучасних письменників, які начитували самі ж автори. Також до озвучування долучилися теле- та радіоведучі, актори театру й кіно, музиканти.
- E-reading – велика електронна бібліотека.
- Буквоїд – найбільш актуальні події в сфері української літератури. Вся інформація про українських письменників, видавництва, літературні агентства й видавців.
- Ae Lib – бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади.
- Ізборник – історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації – проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції.
- Українська наукова інтернет-спільнота
- Поетика – це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою. Щодня близько 80 читачів блукають віртуальними залами нашої електронної бібліотеки. Створюється вона на неприбуткових засадах групою волонтерів, яка на цей момент складається з Романа Косаренка, Юрія Мачухи та Петра Гринюка.
- Електронна бібліотека Української літератури (Торонто) – електронна бібліотека української літератури уможливлює вільний і безкоштовний доступ до електронних текстів української літератури всім зацікавленим читачам, особливо студентам поза межами України, де доступ до текстів української літератури обмежений. В майбутньому, якщо дозволять на це фінанси, бібліотека включатиме не лише тексти української літератури, але й англомовні переклади, біографії і бібліографії авторів у двох мовах, історії літератури і інші документи і матеріяли корисні для студентів української літератури. На разі, обмежений бюджет бібліотеки дозволяє лише скромний проєкт електронного видання клясиків української прози.
- Diasporiana – проєкт зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції та розсіяння
- Чтиво – це вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури. Докладніше про можливості читайте на відповідній сторінці довідки.
- E-bookua – на сайті представлена велика колекція різноманітних книг.
- JavaLibre – тут можна безкоштовно завантажити обрану книгу у кількох форматах – jar, jad, txt, fb2, epub, doc. Можна знайти твори і сучасних авторів, і класиків.
- Бібліотека української літератури (УкрЛіб) – скорочення від Ukrainian Library (українська бібліотека). Метою створення цього сайту було зробити українську літературу доступною для всіх, хто бажає її читати.
- Український центр – різножанрова та різнотематична бібліотека.
- Методичні посібники ОНАЗ ім. О.С. Попова – збірка методичних матеріалів різноманітних дисциплін.
- lib.com.ua – бібліотека української та зарубіжної літератури.
- Науково-освітній портал "Кобзар" – сайт для тих, кого хвилює минуле, сьогодення та майбутнє України. Це спроба через призму Шевченківського віщого слова та на прикладі його життя показати сущність українського народу, його мову, історію, звичаї та традиції, нашу національну філософію та духовність.
- Острів знань – використовуючи найсучасніші методи і підходи до проектування ресурсів такого типу, Всеукраїнський освітній портал "Острів знань" має на меті створення потужного соціально-освітнього простору, який об’єднає між собою учнів, педагогів та батьків, і призначатиметься не лише для обміну інформацією, а й для обговорення питань і проблем, що виникають в галузі освіти, реального їх розв’язання наявними засобами й ресурсами. Основними інструментами даного комплексу є інформаційні, технологічні і комунікаційні можливості Інтернет.
- Бібліотеки України – відсортований за областями перелік українських бібліотек.
- Електронний каталог бібліотеки Сумського державного університету – каталог бібліотеки Сумського державного університету відтворює увесь фонд бібліотеки, забезпечує оперативний пошук документів з метою їх подальшого замовлення та забезпечення on-line доступу до електронних копій документів в режимі віддаленого доступу через Інтернет.
- Всеукраїнська електронна бібліотека – ресурс, на якому ви зможете ознайомитися із україномовною літературою різних всеможливих напрямків і стилів. В суспільстві точиться багато розмов про користь та шкоду інтернету, різних його можливостях. Однак сторона електронних бібліотек без сумніву залишає в соціумі позитивні відгуки. Обговорювати ці сторони можна довго, однак ви замітите, що повноцінних таких бібліотек в Україні практично немає, а ті що є напрямлені на художню літературу, залишаючи далеко в стороні навчальну і наукову літературу. Ми ж , Ротаракт клуб Ужгород, прикладаємо всі зусилля для того, щоб цю ситуацію змінити і виправити на краще. Ми хочемо, щоб українська книга розвивалася і була популярною в наш час.
- Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського – найбільша бібліотека України, головний науковоінформаційний центр держави. Входить до числа десяти найбільших національних бібліотек світу. Надає доступ до понад 60 тис. повних текстів авторефератів дисертацій, захищених на Україні. Наукова періодика України – дає доступ до повних текстів понад 2 тис. журналів та збірників наукових праць.
- Національна парламентська бібліотека України – є провідним державним культурним, освітнім, науковоінформаційним закладом. Електронна бібліотека “Культура України” надає можливість безкоштовного доступу користувачів до надбань української культури і мистецтва.
- Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України – ресурс Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, який представляє собою загальноакадемічний портал наукової періодики, що забезпечую доступ до журналів НАН України.
- Електронний бібліотечний каталог Волинського інституту післядипломної освіти – каталог містить перелік книг з короткою інформацією, які знаходяться у бібліотеці ВІППО. Тут також можна переглянути зміст періодичних видань.
- Шкільні підручники – на сайті зібрані шкільні підручники для учнів молодших класів, а також для старшокласників. Тут ви можете в ознайомлювальних цілях абсолютно безкоштовно переглянути он-лайн підручник з будь якого шкільного предмету та завантажити деякі з них.
- Портфель – електронна бібліотека “Усе для школи”. Тут можна завантажити підручники, посібники, готові домашні завдання, презентації, статті.
- Навчальні матеріали – на сайті можна знайти конспекти лекцій з різних предметів.
- Правила управління дошкільним закладом – журнал робочих ситуацій для директора школи. Щомісячний спеціалізований журнал. Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
- Електронна шкільна бібліотека онлайн
Електронні ресурси іноземною мовою
- RoyalLib – електронна бібліотека.
- Американська бібліотека художньої літератури
- Англомовна бібліотека класичної літератури
- Science and Education Publishing – наукові і освітні публікації (SciEP) є ідеальним варіантом для публікації результатів ваших досліджень. Основна мета SciEP збільшення важливості науки у всьому світі, щоб всі дослідники мали рівні можливості для обміну ідеями, розвивати свою кар'єру, щоб мати вплив по всьому світу.
- CiteSeer – відкритий Архів з комп'ютерних наук (більше 750 тис. документів).
- Cogprints – відкритий архів з когнітивних наук (психологія, лінгвістика, комп'ютерні науки, філософія, біологія).
- Directory of Open Access Journals – довідник журналів відкритого доступу – Безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 23 жовтня 2007 р. – 2879 назв журналів (біля 926 з постатейним пошуком) та 158115 статей.
- E-LIS – The open archive for Library and Information Science – Відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук (понад 6,7 тис. документів).
- Elsevier – допомагає дослідникам та медичним працівникам розвивати науку та покращувати результати здоров’я на благо суспільства.
- United States Patent and Trademark Office – Американські патенти за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification.
- ManyBooks – компанія була створена в 2004 році з метою забезпечити безкоштовну бібліотеку книг у цифровому форматі безкоштовно в Інтернеті. Багато ранніх електронних книг є з архівів Project Gutenberg, а це означає, що ви зможете знайти багато класики на сайті.
- Opentextbooks – підручники у Відкритій бібліотеці підручників вважаються відкритими, оскільки вони можуть вільно користуватися та розповсюджуватись та мають ліцензію на вільне пристосування або зміну за належної атрибуції.
- OpenLibrary – бібліотека творів класичної літератури, налічує понад мільйон матеріалів різними мовами.
- Internet Archive – цей портал може похвалитися понад трьома мільйонами текстів, більше, ніж мільйоном відео і такою ж кількістю аудіозаписів. До складу цього онлайн-ресурсу входить також Проект Гутенберг, що містить понад 36 тисяч безкоштовних електронних книг. Знайти потрібний твір можна, використовуючи пошук за мовою або тематикою книги.
- Бібліотека Пенсильванського університету – налічує більше двох мільйонів безкоштовних електронних книг, тематика – від історії до юриспруденції та медицини. Книги можна завантажити у форматі zip або txt.
- Bartleby – пропонує доступ до художньої та наукової літератури.
- ERIC – інформаційний центр навчальних ресурсів (The Education Resources Information Center, ERIC), фінансується Інститутом педагогічних наук Міністерства освіти США, надає доступ до 1,5 мільйона бібліографічних записів – цитат, статей, журналів та інших матеріалів, пов’язаних із викладанням та навчанням, з яких приблизно чверть доступні у повнотекстовій версії.
- Europeana – європейська електронна бібліотека, відкрита у листопаді 2008 року, на той час у бібліотеці було 2 млн оцифрованих об'єктів, до 2010 року мало бути 6—10 млн об'єктів. Через велику кількість звернень (10 млн на годину) проект був закритий до середини грудня 2008 року.
- Gallica – одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна скачати у форматі PDF.
- Проект Гутенберг – найстаріша електронна бібліотека (вільні твори переважно німецькою, англійською).
- Світова цифрова бібліотека – (World Digital Library, WDL), у якій представлені об'єкти світової культури (за винятком об'єктів західної культури).
- Austrian Newspaper Online – архів історичної австрійської періодики (станом на липень 2008 р. — понад 4 млн оцифрованих сторінок).
- arxiv.org – найбільша збірка вільних наукових робіт та препринтів у світі, належить бібліотеці Корнельского університету, розмір—приблизно 500 тис. робіт.
- International Music Score Library Project – бібліотека нотних матеріалів.
- Elektronische Zeitschriftenbibliothek – база даних безкоштовних електронних журналів (більш ніж 4000 журналів).
- The European Library – європейска цифрова бібліотека «The European Library(TEL)»
- CENDARI – це віртуальне середовище для роботи з архівами, що відкриває вченим доступ до описів і метаданих матеріалів з середньовічної культури та Першої світової війни, отриманим більш ніж з 1200 установ Європи та світу.
- Adelaide – онлайн-бібліотека університету Аделаїди пропонує класичні та наукові видання з філософії й медицини.
- Bartleby – це безкоштовний сайт, повністю доступний для пошуку та перегляду. Тут можна знайти повний комплект довідкових робіт з англійської мови - енциклопедії, словники, посібники, бази даних цитат.Перелік довідників включає Columbia Encyclopedia, American Heritage Dictionary, англійський словник синонімів "Roget's Thesaurus" і багато інших високоякісних довідкових робіт. На сайті також представлена невелика кількість класичних новел і близько 18000 віршів для читання.
- The Questia Online Library – англомовна он-лайн бібліотека, яка забезпечує доступ до колекції книг та журнальних статей у галузі гуманітарних та соціальних наук. Більш ніж 72000 повнотекстових книг від 300 видавництв та 2 мільйони статей з провідних газет та популярних журналів.
Електронні ресурси для дітей
- Читанка – матеріал, розміщений на цьому сайті, належить видавництвам, письменникам, ілюстраторам. Якщо Ви хочете мати якусь із давніх книг у паперовому вигляді, спробуйте звернутися до видавництва, вказаного в анотації. Більшість книг, надрукованих у той час, належить видавництву "Веселка". Воно існує і тепер. Цілком можливо, що Ваша ідея зробити передрук давно забутої книги видасться їм цікавою.
- Дерево казок – Веселун – борсук, який живе у нірці під Деревом Казок. Він полюбляє розповідати казочки своїм лісовим друзям та радо поділиться з Вами улюбленими казочками.
- Національна бібліотека України для дітей – тут Ви знайдете актуальну інформацію про життя Бібліотеки та інших дитячих бібліотек України, дізнаєтесь про найкращі сучасні видання для дітей, зможете здійснити пошук в нашому електронному каталозі, ознайомитися з перлинами книговидання для дітей з Фонду рідкісної книги, задати питання бібліографу тощо.
- Івано-франківська обласна бібліотека для дітей
- Радіохвиля авторських казок українською мовою для дітей
- Весела абетка
- Українські народні казки
- Казки для дітей українською мовою
Персональні та іменні сайти українських письменників
- Персональний сайт Ліни Костенко
- Персональний сайт Лариси Ніцой
- Персональний сайт Олександра Левченко
- Персональний сайт Андрія Любка
- Персональний сайт Галини Пагутяк
- Персональний сайт Галини Тарасюк
- Персональний сайт братів Капранових
- Персональний сайт Андрія Кокотюха
- Персональний сайт Оксани Забужко
- Персональний сайт Олексія Теленкова
- Персональний сайт Віталія Іващенка
- Перелік сучасних поетів України
- Енциклопедія життя і творчості Івана Франка
- Тарас Шевченко. Кобзар. Біографія. Вірші