Каталоги. Стандарти. Реєстри
Каталоги. Стандарти. Реєстри
Різногалузеві ресурси
Різногалузеві ресурси
- Athena — книги з філософії, класичної літератури, економіки, історії, мінералогії, а також книги швейцарських і французьких авторів мовою оригіналу.
- Directory of Open Access Books (DOAB) — каталог книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
- Directory of Open Access Journals ( DOAJ ) — повнотекстова база журналів, створена бібліотекою Лундського університету (Швеція). Включає наукові журнали російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами, що рецензуються експертами.
- Electronic Journals Library — колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них 29 тис. у безкоштовному доступі.
- HighWire Press — репозитарій бібліотеки Стенфордського університету. Містить журнали, повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.
- OA publishing at Nicolaus Copernicus University — періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
- Open Educational Resources — відкриті освітні ресурси світу.
- Springer_books — книги міжнародного наукового видавництва Springer.
- Springer_journals — повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.
- SCISEARCH — мультидисциплінарна наукова база даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини.
- UNESCO Documents and Publications — бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО від 1945 р.
- Каталог тренінгів в Україні в різних галузях знань
- Світова бібліотека науки — відкрита цифрова платформа, що надає доступ до екологічної освіти (статті, книги, відео).
- Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського — основний науково-інформаційний центр України. Член багатьох міжнародних та вітчизняних бібліотечних об’єднань, асоціацій, архівів і документних центрів.
- Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України — бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в мережі Інтернет. Відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.
- Електронна бібліотека Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського — містить чимало джерел з історії краю та рідкісних творів у форматі html і djvu, твори місцевих авторів у PDF.
- World Digital Library — електронна бібліотека, що розробляється Бібліотекою Конгресу (США) і ЮНЕСКО, надає доступ до оцифрованих версій матеріалів з історії та культури різних країн.
- Project Gutenberg (Проект Гутенберг) — найстаріша електронна бібліотека — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Заснована 1971 Майклом Хартом (Michael S. Hart). Містить понад 1 600 000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п.
- Google Books — універсальна електронна бібліотека книг різними мовами, що оціфровані компанією Google, з фондів найбільших університетських та публічних бібліотек США та Європи.
- Trove — ресурси Австралійської Національної бібліотеки.
- Електронна бібліотека науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса
Гуманітарні науки
Гуманітарні науки
- Медієвіст– проект, що об’єднує науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади на одному ресурсі для дослідників української літератури, історії літератури, історії України.
- Austrian Newspaper Online — архів історичної австрійської періодики.
- Medical Heritage Library — спільний онлайн-проект провідних медичних бібліотек світу, що забезпечує вільний безперешкодний доступ до якісних історичних документів з медицини.
- Europeana — електронна бібліотека з історії та культури Європи, надає доступ до 2 000 000 найменувань матеріалів англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими мовами з фондів музеїв, архівів, бібліотек та інших закладів культури Європи.
- Getty Publications Virtual Library — видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.
- Classics in the History of Psychology — колекція повнотекстових праць з психології і суміжних дисциплін, що мають історичне значення.
- The European Library (TEL) — надає доступ до електронних ресурсів (каталогів і цифрових колекцій) 48 національних бібліотек англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими (всього — 35) мовами. Цифрові колекції включають різні об’єкти історичної та культурної спадщини Європи: рідкісні та цінні книги (рукописи і друковані видання), гравюри, малюнки, плакати, звукозаписи, ноти, відеофільми, архіви телепередач, фотографії, карти, військові та історичні архіви та ін.
- Інститут історії України НАН України — Електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
- Europeana WW1 — електронний ресурс про Першу Світову війну. 400 тис. унікальних документів, 660 годин запису унікальних фільмів, 90 тис. персональних документів з архівів тощо.
- Електронні видання Українського інституту національної пам'яті
Природничі науки
Природничі науки
- Ukrainica Bioorganica Acta — наукове видання, що презентує праці з біоорганічної і медичної хімії та хімічної інженерії.
- Helmholtz-Gemeinschaft — репозитарії та журнали відкритого доступу, в якому зібрано праці вчених Гельмгольцівських інститутів. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.
- New Journal of Physics — журнал відкритого доступу з фізики.
- ASCE LIBRARI — електронна бібліотека Американського товариства інженерів.
- ArXiv.org – електронний ресурс, що підтримується Cornell University (США). Надає пошукові послуги наукових публікацій в галузі комп’ютерних наук, астрофізики, фізики, математики, квантової біології, що добровільно надані персональними авторами для вільного розповсюдження.
- IntechOpen — повнотекстовий доступ до книг і журналів видавництва InTech (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про Землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство).
- Chemindustry - Пошукова ситема в галузі хімічної промисловості та суміжних з нею галузей. Надає доступ до катологу веб-сайтів (близько 45 тис. організацій), бази даних журнальних статей у вільному доступі, матеріалів, звітів та досліджень ринку хімічної промисловості, останніх наукових новин.
- Фізико-математична освіта
- Український математичний журнал
- НАН України Інститут математики
- Demonstratio mathematica — видання факультету математики та інформаційних наук Варшавської політехніки.
- eMathHelp — безкоштовний онлайн-ресурс для тих, хто хоче отримати або освіжити знання в галузі математики. Ресурс містить калькулятори, навчальні ігри та теоретичні матеріали з математики у вільному доступі.
Економіка та підприємництво
Еконономіка та підприємництво
- AEA — інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 1000 журналів економічної тематики.
- Economics Working Papers in Oxford — сайт департаменту економіки Оксфордського університету. Містить базу журналів економічної тематики, науково-дослідні матеріали студентів та науковців, економічні новини тощо.
- EconPapers — колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів, книги, програмне забезпечення.
- E-Journals.org — база посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).
- IDEAS — база даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на більш ніж 300 000 робіт, з них 200000 — повнотекстові.
- Open Access Publishing in European Networks (OAPEN) — повнотекстова база даних, яку підтримує консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва.
- RePEc — відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою розповсюдження результатів світових наукових досліджень.
- Інституційний репозитарій Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
- Підручники з економіки підприємства в онлайн читальні Івано-Франківського національного технічного університету нафту і газу
- Електронний архів Харківського національного економічного університету (репозитарій ХНЕУ ім.С. Кузнеця)
- Електронні підручники та посібники з курсу "Фінансова грамотність" Інституту модернізації змісту освіти
- The "Baltic Journal of Economic Studies"
- Open Knowledge Repository — публікації Світового банку.
- Журнал "Економіка. Менеджмент. Бізнес"
- Журнал "Актуальні проблеми економіки і управління"
- Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
- Бібліотека економіста
- Електронна економічна бібліотека
- Руководство по маркетигу
- Журнал "Економіка, управління та адміністрування"
- Електронний журнал «Ефективна економіка»
- "Economics, Finance And Management Review"
- World Bank — доступ до баз: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою.
- Електронні підручники та посібники курсу "Фінансова грамотність" – МОН України
- Електронні підручники та посібіники курсу "Облік і оподаткування" Східноєвропейського університету (для того, щоби відкрити посібник потрібно повністю скопіювати посилання у третьому стовпчику таблиці та вставити до адресного поля браузера)
- Електронні підручники та посібіники курсу "Менеджмент" Східноєвропейського університету
Медицина та біологія
Медицина та біологія
- Анатомія людини в картинках
- Анатомічний атлас
- Pubget — система пошуку в Інтернеті PDF-файлів з галузі медичних та біологічних наук
- Free Medical Journals — база даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.
- Deja Review Internal Medicine PDF 2nd Edition FREE Download [Direct Link] | Medicos Times
- Портал «Анатомія людини»
- Національна наукова медична бібліотека України (ННМБУ)
- Спеціалізований медичний портал
- INgenius — українська платформа для медиків та студентів медвишів: можливості, новини, дослідження, цікаві матеріали та підбірки корисних сайтів.
- Medscape — великий медичний ресурс з новинами, статтями, довідковими та навчальними матеріалами. Зареєструйтесь, щоб отримати доступ (це безкоштовно).
- News Medical — ще один сайт з новинами про дослідження й відкриття в медицині. Тут є колонки експертів, довідкова інформація та інші матеріали, які стануть у нагоді медикам.
- Sermo — велика соціальна мережа, створена спеціально для медичної спільноти. У будь-який час можна розповісти колегам про свій досвід та дізнатися, як працюють лікарі в різних куточках світу.
- Medtube — більше 20 000 медичних відео, зображень та документів медичної тематики.
- Epocrates — база даних, у якій, зокрема, можна знайти клінічні настанови, нозології, ліки.
- Освітня медична платформа - сайт, на якому розміщені різноманітні матеріали про медицину та її вивчення. Може бути корисним, як для студентів медичних спеціальностей, так і для фахівців у рамках підвищення кваліфікації. На сайті публікуються також найближчі події (онлайн семінари, конференції та ін.) у галузі медицини.
- Спеціалізований медичний портал - тематичний портал з медицини, що містить відповідні статті та новини у сфері медичної справи. Також на сайті додано актуальний календар наукових медичних конференцій.
- Відеоінструкції з догляду за ліжкохворими
- Українська Асоціація фізичної терапії (Бібліотека асоціації)
- Реабілітаційний центр іпотерапії «Спіріт»
Інформаційні та комп'ютерні науки
Інформаційні та комп'ютерні науки
- ACM — цифрова бібліотека Асоціації обчислювальної техніки.
- CiteSeerx — електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing — ACI), пошуку та аналізу статей.
- E-LIS — найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
- Ingenta — багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.
- The OpenCourseWare Consortium — освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT).
- «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій»
- DOU - найбільша спільнота фахівців IT галузі в Україні. На сайті постійно публікуються новини в галузі розробки програмного забезпечення в Україні, наводиться статистика заробітних плат за різними технологіями, час від часу проводяться та освітлюються навчальні курси для програмістів-початківців
- Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки
- IEEE Robotics & Automation Society
Фізична культура та спорт
Фізична культура та спорт
Правознавство
Правознавство
Тимчасово без категорії
Тимчасово без категорії
- ArchDaily— сайт для архітекторів. Новини архітектури, конкурси та проекти. Оновлюється щогодини.
- Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes — дисертації науковців Бразилії.
- Biblioteca Virtual Miguel de Cervantes — Tesis doctorales — доступ до повних текстів докторських дисертацій з понад 40 університетів різних країн.
- Cogprints (Cognitive Science EPrint Archive) — відкритий репозитарій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія, біологія).
- DART-Europe — портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу.
- Derwent World Patents Index — це найповніша в світі база даних розширеної патентної інформації. Експерти з предметів з редакційної команди Derwent аналізують, абстрагують і вручну індексують кожен запис патенту, спрощуючи швидкий пошук інформації, необхідної для прийняття обґрунтованих рішень. У DWPI використання і перевага патенту чітко вказані, а не в оригінальному патентному документі.
- DissOnline (Digitale Dissertationen im Internet) — спільний проект університетів Німеччини з координаційним центром у Національній бібліотеці Німеччини, в рамках якого надається вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в Німеччині з 1997 р.
- DiVA — вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в університетах Скандинавських країн. Доступ організований в рамках проекту Digital Scientific Archive (DiVA).
- E-Books Directory — каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
- E-thesis (Electronic publications at University of Helsinki) — база даних, яка забезпечує вільний доступ до електронних версій повних текстів кандидатських і докторських дисертацій Гельсінського університету, які вже захищені чи готуються до захисту.
- EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek) — електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.
- FreeFullPDF.com — пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів).
- Gallica — універсальна електронна бібліотека, яку підтримує Національна бібліотека Франції. Включає понад 2 000 000 оцифрованих книг, газет, рукописів, карт, малюнків і т.п., переважно французькою мовою.
- HathiTrust — електронна бібліотека формується в рамках реалізації корпоративного проекту з оцифрування документів, учасниками якого є близько 50 найбільших університетських бібліотек США, включаючи бібліотеки Чиказького, Мічиганського, Іллінойського, Каліфорнійського університетів.
- HighWire Press — репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету.
- Internet Public Library — організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University’s College of Information Science & Technology. Це понад 45000 повнотекстових творів художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань, організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.
- Journals4Free — портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus, PubMed, ISI Master.
- Journal TOCs Discovery Service — сервіс пошуку актуальної наукової інформації у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу.
- J-STAGE — колекція японських наукових електронних журналів.
- NARCIS — архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.
- National ETD Portal (South Africa) — дисертації науковців Південної Африки.
- Networked Digital Library of Theses and Dissertations — електронна бібліотека забезпечує доступ до авторефератів дисертацій та дисертацій, представлених у рамках спільного проекту NDLTD і VTLS членів міжнародної організації NDLTD (186 університетів і консорціумів, 28 організацій з 23 країн). У вільному доступі представлено близько 50% повних текстів дисертацій.
- New Jour — пошукова система електронних публікацій, доступних в Інтернеті; за підтримки Georgetown University.
- OAIster — каталог цифрових ресурсів, що підтримується University of Michigan (США). Надає безкоштовні пошукові послуги. Документальний архів нараховує майже 11 млн. записів.
- Online Books Page — повнотекстові книги та інші видання, що зберігаються на сервері University of Pennsylvania.
- Open J — Gate — електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою із суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, підтримувана компанією Informatics India Ltd.
- Open Library — універсальна електронна бібліотека некомерційної організації Internet Archive (США). У каталог бібліотеки на даний момент занесено більше 22 000 000 описів документів англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, російською та іншими мовами, з них більше 1 000 000 книг — з повнотекстовим доступом.
- OpenDOAR — каталог наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу
- OSTI (Energy Citations Database, ECD) — наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить бібліографічні записи і електронні документи починаючи з 1943 р.
- Perseus Digital Library — найбільша онлайн-база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6,5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та презентацій.
- Springer & Kluwer Academic Journal Searching — реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics.
- SSM— система пошуку у відкритих наукових архівах України
- Tesis Doctorals en Xarxa (TDX) — вільний доступ до повних текстів докторських дисертацій, захищених в університетах Іспанії.
- The National Academy Press — повнотекстова база Видавництва національних академій США надає доступ до більше ніж 6 000 публікацій англійською мовою з найбільш важливих і актуальних проблем науки, техніки та медицини. Для доступу до матеріалів необхідна реєстрація.
- The University of Oxford Text Archive — електронний архів текстових матеріалів Оксфордського університету містить понад 2600 літературних текстів (творів художньої літератури, мемуарів, листів) і літературознавчих робіт англійською та іншими європейськими мовами.
- Theses Canada — вільний доступ до бібліографічних описів авторефератів дисертацій та дисертацій починаючи з 1950-х років з університетів і коледжів Канади. Частина повних текстів дисертацій за 1998-2002 років представлена у вільному доступі.
- Versita — Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.
- Wageningen Dissertation Abstracts — вільний доступ до національної бази даних електронних дисертацій Вагенінгенcкого університету (Нідерланди). Представлені дисертації та автореферати дисертацій починаючи з 1918 р.
- Автореферати дисертацій Національної бібліотеки України ім. Вернадского — вільний доступ до бібліографічної бази даних «Автореферати дисертацій» НБУВ.
- Інтернет-архів Нобелевської премії – ресурс, що містить інформацію про Нобелевську премію та її лауреатів.
- Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Академії правових наук України
- Національна академія мистецтв україни — вільний доступ до повних текстів монографій та бібліографічних покажчиків Інституту проблем сучасного мистецтва .
- Польська національна бібліографія — електронна база польської бібліографії Естрейхерів. Електронний ресурс, створений науковцями Ягеллонського університету у м. Кракові. Містить бібліографічний опис видань польської бібліографії ХУ-ХІХ ст.
Воєнна промисловість
Воєнна промисловість
СУПРОТИВ.com - україномовний ресурс про військову техніку, яка є на озброєнні України та інших країн. Там регулярно публікуються також різні інформативні цікаві статті по спротиву ворогу. Буде корисно як дітям так і дорослим.
Перегляди: 4510