Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Презентація літературного доробку М. В. Баки

Штрихи до життєпису

Михайло Васильович народився 13 січня 1937 року в селі Михайлівці Великобагачанського району на Полтавщині в селянській родині. Закінчив семирічну школу, навчався у Великосорочинському педагогічному училищі ім. М. В. Гоголя, який закінчив з червоним дипломом і потім рік працював у школі. З 1956 до 1961 року навчався на історико-філологічному факультеті Полтавського педагогічного інституту імені В. Г. Короленка. Усі наступні роки трудового стажу провів у стінах своєї alma mater.

З 1971 до 1973 року був аспірантом Московського державного університету імені М. В. Ломоносова і тоді 10 місяців стажувався в Берлінському університеті імені Гумбольдта. Кандидат історичних наук, доцент. Дев’ятнадцять років (1978-1997) завідував кафедрою всесвітньої історії Полтавського педагогічного університету імені В. Г. Короленка (нині - національний педуніверситет імені В. Г. Короленка). Автор понад 100 наукових статей. Є одним із авторів енциклопедичного довідника «Полтавщина», історичних нарисів «Полтава» та «Полтавщина». У різний час друкувався в газетах «Зоря Полтавщини», «Комсомолець Полтавщини», «Трудова Полтавщина» та ін. Нагороджений медаллю «Ветеран праці» та знаком «Відмінник освіти України».

Активно займається літературною творчістю: побачили світ шість його збірок поезій та прози.

Душі неспокій [Текст]: вірші, оповідання / М.В. Бака. — Полтава: ТОВ "Фірма "Техсервіс", 2010. - 96с. Нова (друга) збірка художніх творів Михайла Баки, в якій, крім віршів, дебютують і перші оповідання, свідчить, що поетичне перо автора залишається вірним тематиці про щедру українську землю в щебрецях й калині, її чарівну природу, талановитих людей минулого і сьогодення, ветеранів Великої Вітчизняної війни з їх радощами й болями, високість і святість вічних почуттів кохання.

Відлуння пам'яті. / Бака М. В. - Полтава: Полтавський літератор, 2011. - 104с.

«Відлуння пам'яті» - третя книга в творчій біогра­фії полтавського поета Михайла Васильовича Баки. У ній - життєве кредо автора, гіркий спомин воєнних літ, вічне коло непростих проблем сьогодення, сум'яття не­спокійної і вразливої душі.

Вражаюча і правдива сила неординарного оповідання «Ухналі», яке припаде до душі читачам старшого покоління. В цілому ж книга утверждає незаперечні людські цінності на засадах любові, совісті і добра.

Бака М.В. Рідної хати поріг. - Полтава: Полтавський літератор, 2012. - 104 с.

В своїй новій книзі «Рідної хати поріг» поет Михайло Васильович Бака продовжує близьку йому тематику, пов'язану з отчим краєм, невмирущими традиціями наших пращурів, з багатогранністю і неповторністю життя. З позиції совісті і добра він утверджує одвічні українські святині - працю, хліб, лелече гніздо, веселку нашої долі і багато іншого, близького серцю українця.

Вірші Михайла Баки зворушують простотою і щирістю, багаті добротним українським словом, глибиною почуттів поета-патріота.

Дещо осібно стоїть у книзі великий прозовий твір - «Не судилося», в якому автор окреслює непрості проблеми доби незалежної України з її багатьма суперечностями. Присутній тут і лірично-інтимний струмінь.

«Рідної хати поріг» - відчутний крок в творчому зростанні Михайла Баки як літератора. Сподіваємось книга знайде успіх у читача.

Була війна... Була і Перемога. / Бака М. В. - Полтава: Полтавський літератор, 2013. - 50 с.

У цій невеликій книжці з одним твором - поемою, очевидець і свідок всього того, про що в ній мовиться, силою і фарбами художнього слова змальовує, власне, не саму війну з її жорстокою багатоликістю, а найперше сільську глибинку в непокорі окупаційному режиму, важким життям страждальних родин з дітьми, чиє існування трималося на самопожертві жінок-матерів з їх молитвами за рідних на фронтах... І за перемогу... І здобута вона - довгожданна. І була велика радість - як миттєвість... Та біль і гіркота утрат - мов вічність.

Повернення: Поема. - Полтава: Видавець Шевченко Р. В., 2014. - 48 с.

В цій книжечці робиться спроба засобами художніх рядків показати не простий, довгий, восьмимісячний шлях повернення незламного по-ета-борця Тараса Шевченка з солдатчини.

Твір розрахований на масового читача, науковців, учителів, студентів і школярів.

Перегляди: 3048

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua