Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Все для Joomla . Бесплатные шаблоны и расширения.

«Виклик історії: Революція Гідності»

До Дня Гідності та Свободи

майдан1

Цей день встановлено згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 « Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року « з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист  демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів  нашої держави та її європейського вибору…»


01

Кравченко А. Майдан і українська національна ідея / А. Кравченко. - Т.: Джура, 2014. - 108 с.

Уже вдруге в новому тисячолітті в Україні постає всенародний Майдан - чи то модерна "колорова революція", чи то давно забута козацька Чорна рада. Це явище дивує весь світ і самих українців: як воно виникає, як самоорганізується без втручання влади, яка сиила об'єднує і веде за собою людей і яку силу ведуть за собою люди на Майдан? Книжка присвячена аналізові рушіїв і ключових особливостей загальнонародного протесту, що випливають із етнічної психології українців, національної ідеї, втілено в тисячолітній культурі України. Запропонована авторська версія цієї ідеї, основні її характеристики і можливі шляхи модернізації.


02

Токмань Г. Майдан: сторінка живої історії / Г. Токмань. - 2-е вид., випр. і допов. - Ніжин: Лисенко М. М., 2015. - 104 с.

У книзі спогадів однієї з рядових учасниць революційних подій кінця XX - початку XXI ст. в Україні передано особисті враження, роздуми, емоції оповідачки. В есеїстичній формі висвітлено суб'єктивний погляд на протестні суспільні процеси в Україні. У центрі розповіді - ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. Зроблено спробу створення узагальненого образу т. зв. "масовки" як одного з феноменів Майдану.


03

Кульчицький С. Українська революція 2004 р.: історична література / С. Кульчицький; голов. ред.: О. Удод. - К.: Генеза, 2005. - 367 с.

Книга присвячена 200-денній епопеї президентських виборів 2004 р. - яскравому феномену новітньої української історії. Автор переконаний, що Українська (Помаранчева) революція 2004 р. - справжня, і вона є окремою ланкою в ланцюзі революцій, які відбулися на території Східної Європи. Їх несхожість на відомі історії революцій пояснюється об'єктивними обставинами виходу посткомуністичних країн з мутантної комуністичної цивілізації на загальнолюдський шлях розвитку.


04

Виноградов, О. Слово майдана / О. Виноградов. - К.: Корбуш, 2014. - 528 с.

В книге собраны сто рассказов участников и очевидцев событий, произошедших на Майдане Незалежности в Киеве с ноября 2013 по февраль 2014 года. Воспоминания представителей почти всех служб, подразделений, направлений и течений Майдана помогут читателю узнать всю правду об истории "Революції Гідності", а также понять мысли, надежды и поступки тех, кто ценой жизни отстаивал честь Украины и достоинство своего народа.


05

Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО / О. Каліновська, О. Криштопа, Є. Назаренко [та ін.]. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 510 с.

Ця книга є свого роду енциклопедією війни. Основна мета чи, як модно зараз казати, місія - згадати все. День за днем. Уже понад п'ятисот діб. Крім інформаційної, у цієї книги є і терапевтечна місія. Підбірка новин про вбивства і наступи лякає. Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі. Тих журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози.


06

Слабошпицький, М. Пейзаж для померанчевої революції: хроніка-колаж / М. Слабошпицький. - К.: Ярославів Вал, 2005. - 260 с.


07

Бевз, Т. А. Феномен "революції" у дискурсах мислителів, політиків, науковців: монографія / Т. А. Бевз; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К.: Видавництво ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса, 2012. - 176 с.

У монографії розглядається еволюція терміну "революція" у суспільно-політичній думці: від астрономічного розуміння до політичного, а також "феномен" революції як певна множинність, яка виникає на перетині різних дискурсів (політичних, соціальних, релігійних, наукових). Революція досліджується як закономірна форма розвитку суспільства, яка викликана тими ж причинами, що і еволюція. Здійснена спроба оцінити революцію і саму ідею революції з точки зору сьогодення з урахування конкретно-історичних умов, у яких відбувалися революційні події або ж народжувалися ідея і образ революції.


08

По той бік розуміння: Україна та Європа після Помаранчевої революції: за матеріалами наук. семінару "Перед визнанням: Україна та Європа після Помаранчевої революції", Київ - НаУКМА - 30 верес. 2005 р.: зб. наук. ст. / за заг. ред.: Г. Флікке, С. Кисельова. - К.: Атіка, 2006. - 228 с.

Збірка є результатом міжнародного українсько-норвезького семінару "Перед визнанням: Україна та Європа після Помаранчевої революції" (відбувся 30 вересня 2005 року у Києві як етап спільного проекту Національного університету "Києво-Могилянська академія" та Норвезького інституту міжнародних досліджень). Тематика збірки різнопланова: читачам пропонується політологічний, філософський, історичний аналіз суспільних перетворень в Україні після Помаранчевої революції 2004 р. Значну увагу приділено регіональним аспектам зазначених проблем. Збірка містить статті авторів, які по-різному ставляться до подій, що досліджуються, більш того, ці автори стояли по різні боки барикад і під час революції 2004 р.


09

Кармазіна М. С. Між історією і політикою: [зб. наук. ст.] / М. С. Кармазіна; НАН України, Ін-т політичних і етнонац. досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К.: Видавництво ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса, 2015. - 560 с

До збірника увійшли наукові розвідки, публіцистичні статті, присвячені минулому і сучасності України, які в різний час публікувалися на сторінках різноманітних наукових видань і на шпальтах газет. Низка есе публікуються вперше. У центрі уваги автора - історія України кінця XIX - початку XX ст. через призму ідей представників українського інтелектуального середовища, процес українського етногенезу, а також - особливості політичного процесу та становлення політичної науки в Україні на зламі XX - XXI століть.


10

Поле битви - Україна. Від "володарів степу" до "кіборгів". Воєнна історія України від давнини до сьогодення / [Б. Черкас, О. Сокирко, А. Плахонін [та ін.]; упоряд. К. Галушко; Ін-т історії України НАН України, Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка]. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 351 с.

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.


11

Гуменюк, Б. Вірші з війни: [поезії] / Б. Гуменюк. - Київ: Видавництво Сергія Пантюка, 2014. - 88 с.

"Вірші з війни" - це рядки, які пахнуть потом і кров'ю, пилом і димом передової. Це вірші, написані під обстрілами ворожих "Градів", між передсмертиними хрипами і стогоном поранених. Це поезії, кожна літера яких наповнена справжньою любов'ю до України, налита бажанням віддати себе останьої краплинки своїй Вітчизні. Книга Бориса Гуменюка - гімн військовому побратимству і типловій щоденній праці... Гімн кожному справжньому Українцеві, який нині творить історію...


12

Жадан С. Anarchy in the Ukr [Текст]: [роман]; Луганський щоденник: нарис / С. Жадан. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. - 240 с.

Десять років тому герої "Anarchy in the Ukr" здійснили ідейну подорож Східною Україною, місцями бойової слави Нестора Махна. Мандруючи Донбасом, вони шукали відповіді на питання - що таке воля-свобода-анапхія? Чи є межа між ними та де вона пролягає? Сьогодні автор знову відвідав територію, що колись була територією анархізму. Але цього разу - в дуже наелектризованій атмосфері, коли саме повітря просякнуте війною... Вже не давнішньою, часів Нестора Івановича, а більш ніж сучасною...>


13

Кокотюха, А. Вогняна зима: роман / А. Кокотюха. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 350 с.

Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013 – 2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад.??Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану, учорашня продавниця Алла перетворюється на волонтерку, тітушка Сірий іде туди, де більше платять, а беркутовець Олег ладний карати "майданутих" навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє - і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще - відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...


14

Лойко С. Аеропорт. Головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали: роман / С. Лойко. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016. - 344 с.

"Аеропорт" - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичнимх сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.


15

Положій, Є. Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Є. Положій. - Харків : Фоліо, 2016. - 380 с.

Роман "Іловайськ" Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора газети «Панорама», – розповідь про війну без купюр та сантиментів. Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів "Донбас", "Дніпро-1", "Херсон", "Миротворець", 39-го ("Дніпро-2"), 40-го ("Кривбас"), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.


16

Талан С. Повернутися дощем: роман / С. Талан. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 445 с.

Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців "Айдару"? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, перепахала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси….

Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Не в прийнятих документах – папір все стерпить, не в прізвищах лідерів – вони змінювалися і будуть змінюватися. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність. Процес не завершено…

Перегляди: 3677

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua