Здесь нашел интересный обзор

Книжкові дарунки від академічного інституту

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у нашій книгозбірні відбулася презентація новітніх видань Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. Її провела провідна наукова співробітниця цієї академічної установи, кандидатка історичних наук Галина Борисівна Бондаренко. Учасниками цього велелюдного заходу стали співробітниці наукової бібліотеки, викладачі та студенти трьох навчально-наукових інститутів ЧНУ: міжнародних відносин, історії та філософії, української філології та соціальних комунікацій, а також педосвіти, соціальної роботи та мистецтва.

Галина Борисівна розповіла про будні співробітників Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського, а також ознайомила з їхнім найсвіжішим науковим доробком. Змістовна доповідь академічної гості супроводжувалася відеопрезентацією, котра демонструвалася на сучасній інтерактивній дошці (її наша книгозбірня нещодавно отримала в подарунок від Черкаської обласної ради).

IMG 3065 min

Галина Бондаренко виконала й приємну місію: передала науковій бібліотеці на благодійній основі близько 70 фундаментальних видань своєї установи на загальну суму понад 90 тис. грн. У їхньому числі – 9 багатотомних видань та 16 монографій та інших книг. Ці книжкові дарунки були передані в рамках акції "Національна академія наук України - бібліотекам України" (за підтримки президента НАН, академіка Анатолія Загороднього).

Зокрема, зацікавлений читач може почерпнути багато цінної інформації із «Історії українського мистецтва» (у 5 томах), «Історії декоративного мистецтва (5 т.), «Історії української музики (6 т.), «Історії українського театру» (3 т.), «Історії українського кіно» (3 т.). «Української музичної енциклопедії» (6 т.), «Сучасної зарубіжної етнології» (2 т.) та ін. Великий масив польових етнографічних матеріалів із різних історико-етнографічних регіонів України, які відображають локальні відмінності звичаїв і традицій представлено у 10-томній праці «Етнографічний образ сучасної України».

Значну наукову цінність мають монографічні дослідження «Українці: історико-етнографічна монографія (3 т.), «Українська етнокультура в контексті глобаліційних викликів» за авторством Г. Бондаренко, «Історія української етнографії» (В. Горленко, Р. Кирчів) і під такою ж назвою – Ф. Колесси та ін. Джерелознавчу роль відіграють укладені К. Грушевською «Українські народні думи» (у 2 т.), «Етнографічні писання Костомарова», «Праці етнографічно-статистичної експедиції» (П. Чубинський), «Українські народні мелодії» (у 2 т., К. Квітка), «Етнографічний образ українців зарубіжжя», «Регіонально-жанрова антологія музичного фольклору (5 т.), зібрані В. Кравченко твори та матеріали архівної спадщини (2 т.), а також «Народознавчва спадщина Хведора Вовка» (2 т.).

Знімок екрана 2023 10 02 160113

Стануть у пригоді студентам та науково-педагогічним працівникам і подаровані науково-довідкові видання. У їхньому числі – «Українська фольклористична енциклопедія», «Українська музична енциклопедія» (6 т.), «Український словник-довідник екранних медіа» (О. Рутковський), енциклопедичні словники «Українська славістична фольклористика» (кінець ХІХ – поч. ХХІ ст.), «Художня культура західних і південних слов’ян» (кінець ХІХ – поч. ХХІ ст.), «Словник з історії української літературної мови кінця ХVІІІ – поч. ХХІ ст.» ( Н. Мех), біобібліографічний довідник «Словник художників України (у 2 кн.), альбом «Україна в типажах народних, краєвидах і архітектурі: художньо-етнографічна спадщина Юрія Павловича» та ін.

Високу оцінку багатогранній дослідницькій діяльності співробітників Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського дали у своїх виступах присутні на зустрічі професори С. В. Корновенко, В. В. Масненко, В. Т. Поліщук, А. І. Темченко, а також доцент І. І. Погрібний. А подаровані видання після їхньої науково-технічної обробки займуть своє гідне місце на полицях читального залу гуманітарних наук і незабаром будуть запропоновані нашим користувачам. Тож прямуйте до бібліотеки для ознайомленняч із цими книжковими скарбами!

Григорій Голиш, директор наукової

бібліотеки імені Михайла Максимовича