Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Бесплатные шаблоны Joomla

Цей день в історії. 16 січня – День Пам'яті кіборгів в Україні

 

Всеукраїнський день пам’яті кіборгів було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики. Скориставшись черговим "перемир'ям" росіяни замінували і підірвали опори останнього терміналу, знищивши його остаточно. За час оборони аеропорту десятки тонн градів, снарядів важкої артилерії і російських боєприпасів летіло на цей об'єкт майже кожен день. За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58  кіборгів, тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.За час оборони аеропорту, з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті по ротації взяли участь понад 2500 військових і добровольців. Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно.

Колишній студент-історик нашого вишу (ННІ міжнародних відносин, історії та філософії) Ярослав Платмір воював у 81-й окремій аеромобільній  бригаді солдат.  Внаслідок обстрілу Ярослав отримав важке поранення неподалік Донецького аеропорту та був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (2015р.). Зараз Ярослав працює в ЗОШ I-IIIступенів №32 учителем предметів: захист України, історія України та основи правознавства. Колектив нашого університету пишається своїм випускником, бажає сили, терпіння, відваги, міцного здоров'я, ангела-охоронця, перемоги, мирного неба.

платмір

 Про героїчні події в терміналі Донецького аеропорту на абонементі художньої літератури працівниками нашої книгозбірні підготовлено книжкову виставку. Тож запрошуємо усіх охочих до ознайомлення!

Вічна слава героям, які поклали своє життя за Україну!

Перегляди: 91

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua