Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Цінні дарунки на історичну тематику

Нещодавно нашій книгозбірні надійшли цінні книжкові дарунки від старшого наукового співробітника відділу історичної регіоналістики Інституту історії НАН України Романа Подкура. Їх передала професорка ННІ міжнародних відносин історії та філософії нашого вишу Лариса Синявська.

Це фундаментальне джерелознавче видання, що є спеціальним проєктом Інституту історії НАН України Торонтського та Вірджинського університетів і Галузевого державного архіву СБУ, містить раніше не оприлюднені архівні документи доби політичних репресій 1930-х років.

Зокрема, в першому томі (автори-упорядники: Валерій Васильєв, Лінн Віола, Роман Подкур) опубліковано тексти партійних зборів і оперативних нарад співробітників НКВС УРСР, його обласних управлінь, які відбулися протягом листопада 1938 - листопада 1939 рр.

У другому томі (має три книги, автори-упорядники: Сергій Кокін, Джеффрі Россман) оприлюднюються  обвинувальні висновки трибуналів та їхні вироки, а також інші документи про кримінальні покарання співробітників органів НКВС УРСР, звинувачених у порушеннях соціалістичної законності у 1937 – 1938 рр.

У третьому томі  збірника документів (автори-упорядники: Андрій Савін, Олексій Тепляков, Марк Юнге) вміщено «листи до влади» співробітників державної безпеки НКВС СРСР – організаторів і виконавців масових каральних операцій 1937–1938 рр., які опинилися в 1939–1941 рр. під слідством, арештом і судом. Сюди ввійшли накази НКВС СРСР, матеріали перевірки співробітників держбезпеки, газетні репортажі про відкриті судові процеси над чекістами, тощо.

photo 2024 06 26 13 19 55

Також Ларисою Синявською передано до бібліотеки ще одне документальне видання – «Операція органів НКВС УРСР проти сіоністів 1937-1938 рр.» (автори-упорядники: Валерій Васильєв, Роман Подкур, Андрій Когут). Цей збірник містить документи органів НКВС УРСР про масову репресивну операцію проти сіоністів, що тривала з грудня 1937 до грудня 1938 рр. (процесуальні документи слідства, заяви та скарги тощо).

photo 2024 06 26 13 20 10

Від завідувача кафедри історії України ЧНУ ім. Б. Хмельницького, професора Віталія Масненка ми отримали в дарунок збірник наукових праць «ХII Богданівські читання» (матеріали Всеукраїнської наукової коференції до 375-річчя початку Козацької революції під проводом гетьмана Богдана Хмельницького та 150-річчя від дня народження гетьмана Павла Скоропадського).

photo 2024 06 26 13 20 03

Колектив наукової бібліотеки уклінно вдячний нашим дарувальникам, а наших шановних користувачів запрошуємо до ознайомлення з цим цінним поповненням наших фондів.