Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

Четверті Максимовичівські читання

18 вересня у Богуславецькій НВК ім. М. Максимовича (с. Богуславець Золотоніського району) відбулись Четверті Максимовичівські читання «Михайло Максимович – учений-енциклопедист і патріот України», присвячені 220-й річниці від дня народження М.О. Максимовича.

Модераторами заходу були: кандидат історичних наук, доцент, голова Золотоніської районної організації НСКУ, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького Григорій Голиш та директорка Богуславецького НВК ім. М. Максимовича, заслужена вчителька України Тетяна Москаленко.

У заході взяли участь та виступили з вітальним словом заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук Олександр Григорович Шамрай та заступниця голови Золотоніської РВА Ольга Катрецька.

На цих наукових читаннях із цікавими доповідями виступили викладачі ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: кандидат філологічних наук, доцент кафедри мовознавста та прикладної лінгвістики І. І. Погрібний «Вироблення Михайлом Максимовичем норм правописної системи для виадавничої справи»; доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури та прикладної лінгвістики, голова Черкаської обласної організації НСПУ, заслужений працівник освіти України В. Т. Поліщук «Михайло Максимович – Марія  Максимович – Тарас Шевченко: інтерпретація взаємин у художній шевченкіані»; кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біології, екології та агротехнологій В. В. Осипенко «Михайло Максимович – видатний природознавець» та директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, кандидат історичних наук, доцент, голова Золотоніської районної організації НСКУ Г. М. Голиш «Історіографічна спадщина Михайла Максимовича». Окрім них поділилися результатами своїх досліджень: доктор історичних наук, професор, проректор Черкаського державного технологічного університету, голова Черкаської обласної організації НСКУ, заслужений працівник освіти України В. М. Лазуренко «Золотий фонд краєзнавства Шевченкового краю: лауреати обласної краєзнавчої премії ім. М. Максимовича»; директорка Богуславецького НВК ім. М. Максимовича, заслужена вчителька України Т. М. Москаленко «Епістолярна спадщина М. Максимовича як дзеркало особи й епохи»; директорка Коврайського НВК ім. Г. С. Сковороди Л. Л. Різник «Внесок Михайла Максимовича в розвиток краєзнавства»; директорка Золотоніського краєзнавчого музею ім. М. Ф. Пономаренка В. М. Ямборська «Повітова Золотоноша в спогадах Михайла Максимовича».

IMG 5083 min    IMG 5070 min

IMG 5058

У цей день було вручено обласні краєзнавчі премії ім. М. Максимовича цьогорічним номінантам – Аллі Перепелиці (молодша наукова співробітниця відділу охорони пам’яток Національного історико-культурного заповідника "Чигирин"), Клавдії Бугаєнко (заступниця директора Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Т. Шевченка) та директорці Коврайського НВК «загальноосвітня школа I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад» ім. Г. С. Сковороди Людмилі Різник.

Тези доповідей будуть опубліковані на сайті НБ ім. М. Максимовича