Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

БІБЛІОТЕЧНІ ФОНДИ ОТРИМАЛИ ЦІННЕ ПОПОВНЕННЯ

Чим памятна дата 14 лютого? Більшість на це питання дадуть одностайну відповідь: «Та це ж День святого Валентина, День закоханих!». Це так, але саме сьогодні є ще дві не менш (а точніше більш) важливі свята, й вони пов’язані з її високошляхетністю Книгою: Міжнародний день книгодарування і День любителів бібліотек.

Обидва свята є відносно молодими: тоді як День бібліофілів почав свій відлік від 2006 р. і є родом з Австралії, то День дарування книг, що вже набрав міжнародного характеру, започаткований у 2012 р. з ініціативи американки Еммі Бродмур – засновниці популярного в США сайту дитячих книг. Ідею їй підказав маленький син, який одного дня запитав: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?». Метою цього свята, що обєднує сотні мільйонів, – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. У цей памятний день мають об'єднатися ті, хто дарує книги, з тими, хто прищеплює любов до читання (а це не лише бібліотекарі й творці книг, а й інженери душ – освітяни). Принагідно нагадаємо, що 14 лютого традиційно відзначається ще й День Святого рівноапостольного Кирила – одного з творців словянської писемності й великого книжника.

З нагоди свята варто нагадати, що в непростих умовах воєнного стану, коли вирішується доля України в боротьбі з рашистами, книга виступає не лише найважливішим інформаційно-просвітницьким джерелом, а й допомагає зміцнювати ментальне здоровя (уже давно утвердилося поняття: книготерапія). У цьому звязку нагадаємо, що близько 3700 років тому над входом до бібліотеки єгипетського фараона Рамсеса ІІ було написано: «Душевні ліки». А в ІХ ст. арабський письменник і богослов Абу Усман аль-Джахіз написав таке: «Книга – прекрасний співрозмовник…; вона – чудові ліки й прегарна розвага; вона приносить незвичайні доходи…; вона – чудовий товариш і приємний гість; вона – найкращий порадник і сім’янин».

5303163405508667853

Святкового дня 14 лютого в нашій книгозбірні було особливо людно. Адже напередодні стартувала ініційована студентською радою університету благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу» (утім ця акція має безперервну тяглість ще з 2008 р.). На участь у ній відгукнулися студенти, науково-педагогічні працівники, директори навчально-наукових інститутів, письменники. Як і належиться, дарувальну акцію відкрив ректор нашого університету, професор Олександр Володимирович Черевко, який акцентував увагу на великому значенні книги й бібліотек у сучасному суспільстві, базованому на знаннях, та подарував багато змістовної й цінної літератури. Зокрема, це досить дороговартісні репринтні видання – «Холмське євангеліє ХІІІ століття» та «Лавришівське євангеліє ХIVстоліття», факсимільне видання «Віденський Октоїх», фундаментальна книга «Київська духовна академія в іменах» (у 2 томах, до 400-річчя КМА), презентаційне видання В. Мельниченка «Черкащина – земля прадавня, щедра і свята», роман-хроніка в голосах М. Жулинського «Моя Друга світова», книга П. Гайдуцького «НеЗабуті реформи в Україні», поезія у перекладах Павла Мовчана «Відлуння»; збірка поезій В. Симоненка « Йшов солдат…» та багато ін.  

5303163405508667864

         Завдяки доброчинній акції фонди нашої книгозбірні збагатилися понад 200-ми примірниками художньої, навчальної та наукової літератури. Колектив наукової бібліотеки ім. М. Максимовича уклінно вдячний нашим дарувальникам. Окреме пошанування проректорці з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галині Миколаївні Гаврилюк за бездоганну організацію цього високошляхетного заходу. А наших шановних користувачів запрошуємо до ознайомлення з цінним поповненням наших фондів!

5303163405508667869    DSC08115

DSC08143

Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича

Перегляди: 105

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua