Зустріч-презентація з майстринею Слова
Середню освіту Ганна Андріївна здобула в Першій міській гімназії м. Черкаси (отримала срібну медаль).
2002 року з відзнакою закінчила Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю “Українська мова та література” і від 2002 р. працює викладачем кафедри української літератури та компаративістики рідної alma mater.
У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Леонід Первомайський і Арсеній Тарковський: співмірність творчих особистостей і художньої спадщини”.
У 2013 р. отримала вчене звання доцента названої кафедри. Авторка понад 80 публікацій, монографії “Леонід Первомайський – Арсеній Тарковський: діалог доль і творчості” (Черкаси, 2008), навчально-методичного посібника для абітурієнтів і слухачів підготовчих курсів “Українська література” (у співавт.; Черкаси, 2012). Ганна Андріївна – відома черкаська поетеса у її творчому доробку – три поетичні збірки: “Дитя липневих сутінків” (2014), “Таємно-лелече” (2014), “Відчувати на дотик грозу” (2015). Окремі вірші друкувалися в місцевій періодиці, колективних поетичних збірках “Варіації” (1999), “Мелодії смарагдової мушлі” (2005 – цикл “Таємно-лелече”), “Світлотіні теплих слідів” (2009 – цикл “Синьооківське”), журналі “Дніпро” (2015). Ганна Синьоок працює і в царині поетичного перекладацтва, зосібно здійснила низку україномовних перекладів віршів “культурної емігрантки” Анни Ахматової.
Нині Ганна Андріївна очолює літературну студію при кафедрі української літератури та компаративістики: заняття відвідують студенти, котрі тяжіють до творчості, художнього слова, пробують себе у різних царинах письменства – поезії, прозі, драматургії, перекладацтві.
Велику зацікавленість у присутніх викликали поезії Ганни Андріївни в її авторському виконанні. Присутні на зустрічі працівники бібліотеки й студенти ННІ української філології та соціальних комунікацій вступили з гостею в цікавий діалог і переглянули тематичну викладку її робіт.
В дарунок нашій книгозбірні письменниця передала свої поетичні збірки. Тож запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення з ними.
Перегляди: 4497