Цінне поповнення
Фонд рідкісної книги наукової бібліотеки ім. М. Максимовича днями отримав доволі унікальне поповнення. В дарунок рідній книгозбірні бібліотекар 1-ої категорії Л. М. Шарій передала кілька раритетних видань минулого та позаминулого століття. Серед них – «Грамматика русского языка» за авторством вченого енциклопедиста М. В. Ломоносова, яка видана в Санкт-Петербурзі 1855 р. з нагоди 100-річчя першого випуску цієї навчальної книги. Не може не викликати захоплення й ще один дарунок: знаменита «Виргілиева Энеида на украинский язык перелыцевана» І. П. Котляревського, що побачила світ у Москві вже як 10-те видання в 1890 р. До справді екзотичних видань можна віднести й лібретто опери-водевілю князя О. О. Шаховського «Козакъ-стихотворецъ» (СПб, 1822). А в географічно-етнографічному нарисі Ф. С. Красильнікова «Украина и украинцы» (М., 1918) міститься спроба на популярному рівні подати загальні відомості про територію, історичне минуле та звичаї українського народу.
В своїй першій збірці 1904 р. «З журбою радість обнялась» (за творчістю Олександра Олеся) автор передає той піднесений стан людської душі, коли в ній все співає, міниться барвами і проситься назовні. Видання «Українська поетика» (Л., 1924), презентує перший фаховий україномовний підручник із теоретичного літературознавства авторства талановитого філолога Володимира Домбровського. У розвідці «Кулішеві переклади драм Шекспіра» (Л., 1928) йдеться про труднощі, які мусила перебороти ідея присвоєння укр. літ-рою вершинних явищ світового письменства. У книзі В. Я. Каплінського"Поэтика" Горация йдеться, що це не тільки теоретичний посібник– techne, але перш за все художні твори, які повинні будуватись за естетичними законами.
В ретровиданні Шевченко Т. Твори. Т. 1. «Про життя й твори Тараса Шевченка», «Кобзарь» (до першого арешту) відображено біографію українського поета Тараса Шевченка та його твори (К., 1918).
Дирекція наукової бібліотеки щиросердно вдячна Людмилі Миколаївні за щедрі дарунки. Сподіваємося, що ці книжкові раритети знайдуть свого зацікавленого читача серед студентів та співробітників нашої alma mater.
Григорій Голиш
Перегляди: 10331