Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

«Майдан нашого духу»


     Не стримував щирих емоцій і сліз, учасник Революції Гідності, волонтер ГО «Центр забезпечення військових в зоні АТО» Ярослав Приходько. Юнак палко закликав студентську молодь вивчати історію України, бути рушієм прогресивних змін в державі. Усіх присутніх вразила особиста історія Ярослава, якого за політичні переконання і активну громадянську позицію тодішні владці запроторили до психіатричної лікарні та відкрили кримінальну справу. Якщо провести паралель з подіями 60-80-х років, то пригадаємо, що так жалюгідно і підло вчиняла система КДБ і з українськими дисидентами…
     Фільми журналіста Степана Вінярського, члена Національної спілки журналістів України, провідного фахівця відділу інформації та зв’язків із громадськістю ЧНУ ім. Б. Хмельницького, транслювали провідні телеканали України, адже цінна хроніка тих подій навіки вкарбувалася в історичну пам’ять нашої держави. Степан, як активний учасник Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності, показав студентам відео та фото матеріали, які він зняв перебуваючи на Майдані. Перегляд фільмів нікого не залишив байдужим, адже журналіст ділився з присутніми враженнями про пережите там, на головній площі нашої країни, згадував і про будівництво барикад, чергування на варті Майдану, в лікарні. З піднесенням говорив Степан Вінярський про мужність, щирість та відданість справі Революції Гідності.
    Поділився своїми думками про важливість Революції Гідності і Анатолій Іванович Стеценко, член координаційної ради ГО «Автомайдан – Черкаси», голова профспілкового комітету ЧНУ ім. Б. Хмельницького, для якого боротьба за зміну вектора розвитку держави, розпочалася ще у 90-х. Гість заходу пояснив студентам важливість змін, які зараз відбуваються у нашій країні, закликав не залишатися осторонь, намагатися долучатися до позитивних перетворень в ході історії України.
   Багато чоловіків і жінок сьогодні мужньо захищають кордони нашої держави. Багато хто допомагає і в тилу. Ці люди, а ім’я їм – волонтери, допомогли відродити українську армію, яка, без сумніву, стане однією з найсильніших армій світу.
   Шквалом оплесків зустріли учасники заходу у науковій бібліотеці волонтерку, військового капелана (перша жінка- капелан в нашій області), керівника Черкаського благодійного фонду «Час надії», Ларису Федорівну Когут. Ця тендітна, але навдивовижу мужня жінка, жертвуючи власним добробутом і комфортом, поспішає на допомогу тим, хто її потребує в першу чергу. Лариса є справжньою розрадою для наших захисників в зоні АТО, підтримує їх теплим словом, частує гостинцями і різними смаколиками з рідної Черкащини, зібрані небайдужими громадянами. Жінка показала студентам світлини, які свідчать про умови, в яких живуть військові на сході України. Зворушили усіх присутніх у залі розповіді волонтерки про мужніх і кремезних чоловіків, яких розчулюють до сліз дитячі малюнки й листи. Вони є для військових справжніми оберегами. Лариса Федорівна наголосила на важливості та необхідності допомоги і сьогодні, закликала молодь бути свідомими й надалі допомагати нашим захисникам. Багато нового дізналася студентська молодь на заході. Та головне – засвоїла важливий урок: саме молодь має будувати мирну і щасливу Україну!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08

Перегляди: 2128

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua