nachodki.ru интернет-магазин

Доля, пов’язана з Україною

20 вересня 2019р. наукова бібліотека ім. М. Максимовича зустрічала високих і поважних гостей круглого столу «Олександр Пушкін у творчості Костянтина Паустовського».

З нагоди 215-річниці від дня народження нашого земляка, вченого-енциклопедиста, першого ректора університету Святого Володимира Михайла Олександровича Максимовича та 220-ї річниці від дня народження поета Олександра Сергійовича Пушкіна.

Модератори заходу – директор ННІ іноземних мов ЧНУ ім. Б. Хмельницького, кандидат філологічних наук Швидка Людмила Володимирівна та директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, доцент Голиш Григорій Михайлович ознайомили присутніх з програмою.

Проникливі акорди пісні про Костянтина Паустовського «На цій землі його коріння» на слова студента ННІ ФОТЕХ Іллі Стриги, музику Віктора Квасневського в аранжуванні О. Крячка розпочали засідання круглого столу, яке об’єднало не лише шанувальників творчості К. Паустовського, О. Пушкіна, а й поціновувачів спадщини Михайла Максимовича.

Програма круглого столу окреслила проблеми малого розповідного жанру, тему людини і природи, мовної картини світу. Адже саме Черкащина для Костянтина Паустовського стала другою батьківщиною.

На пленарному засіданні були виголошені такі доповіді:

«Михайло Максимович і Олександр Сергійович Пушкін: творчі контакти, суголосність і відмінність філософії творчості» – директора наукової бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького, кандидата історичних наук, доцента Григорія Михайловича Голиша;

«Олександр Сергійович Пушкін у творчості Костянтина Паустовського» - кандидата філологічних наук, доцента, ветерана кафедри теорії та практики перекладу, лауреата муніципальної літературної премії імені Костянтина Георгійовича Паустовського Інни Зіновіївни Тарасинської;

«Світ Паустовського» – керівника Одеського товариства «Світ Паустовського» Тетяни Вікторівни Бордюжої;

«Костянтин Паустовський та О. Вертинський – методиста районного методичного кабінету відділу освіти Золотоніської районної ради Черкаської області Андрія Юрієвича Логінова;

«Великий Кобзар очима К. Г. Паустовського» – доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури і компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Людмили Іванівни Ромащенко та «Розповідь про братів Височанських» представника Київського музею К. Г. Паустовського Михайла Сергійовича Артамонова.

Присутні переглянули тематичну книжкову виставку, підготовлену працівниками нашої книгозбірні.

Наступного дня учасники заходу відвідали Кам’янський державний історико-культурний заповідник та музей Пушкіна і Чайковського.

• SAM_16353
  • SAM_26361