Презентація книги Г. М. Голиша «Пером публіциста»

Якщо ви володієте знаннями,

дайте іншим запалити від них

свої світильники.

Т. Фуллер

17 січня 2020 року у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича відбулась презентація книги директора наукової бібліотеки, доцента Г.М. Голиша «Пером публіциста».

Запропонована читачам книга є збіркою вибраних публіцистичних творів (нарисів, статей, інтерв’ю), які автор написав упродовж кількох десятиліть. У структурі книги – понад 75 матеріалів публіцистично-краєзнавчого характеру, об’єднаних у 7 розділів. Зокрема, у першому розділі «Хто творить душу – уподібнюється Богові» висвітлено життєвий шлях видатних педагогів, учених, духівників, краєзнавців, чиє життя пов’язане з Шевченковим краєм. Другий розділ «Мистецтва політ високий», присвячено видатним мистцям нашого краю. Третій розділ «На літературному Парнасі» – майстрам літературного слова Лівобережної Черкащини.

Вочевидь, зацікавлює читача добірка матеріалів «Маловідомі сторінки нашої історії», в яких автор poзповідає  про минувшину краю у різних галузях: грошово-економічній, спортивній, церковній тощо. Чимало сторінок видання висвітлюють подвиги українського народу у Другій світовій війні (добірка «Вклонімося буремним тим рокам»), Життєві колізії наших земляків подано у розділі «Долі людські», а в добірці  матеріалів «Інформаційний вернісаж» майстерно відображено важливі події сучасності Черкаського краю. Осердя книги складають маловідомі факти історії та культури Середньої Наддніпрянщини та її видатні постаті. Видання супроводить розлогий науково- довідковий матеріал. Зокрема, праця містить іменний (понад 750 імен) та географічний (330 назв) покажчики. Книга адресована щонайширшому читацькому загалу, представникам освітньо-виховних закладів, краєзнавцям, мистцям та всім зацікавленим історією краю та його визначними персоналіями.

Автор детально розповів про перебіг роботи над своєю книгою, розкрив її змістове наповнення. Його розповідь доповнювалась медіасупроводом. Високу оцінку новій книзі Г. М. Голиша у своєму розлогому виступі дала бібліотекар 1-ї категорії Бондаренко Н. Л. А втор відповів на запитання учасників заходу.

Присутні  переглянули книжкову виставку

«Творчий доробок Григорія Михайловича Голиша».

• SAM_6470
  • SAM_6471