Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Шаблоны для Joomla 3 здесь

Володимир Поліщук — лауреат обласної премії ім. М. Максимовича

IMG 2077 768x512

Лауреатів обласної премії імені Михайла Максимовича нагородили в селі Богуславець 25 вересня. Серед них — і завідувач кафедри української літератури та компаративістики, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук.

Про це повідомляє кореспондент «Нової Доби».

За рішенням Конкурсної комісії обласна краєзнавча премія за 2020 рік у номінації «За видання краєзнавчої літератури» присуджена Володимиру Поліщуку за серію видань (7 книг): «Мій Михайло Максимович», «Мій Василь Доманицький», «Мій Павло Филипович», «Мій Тодось Осьмачка», «Шевченківські студії», «Слово до високих літ», «Майже столітня історія…Кафедра української літератури в Черкасах».

Захід відбувся на місці, де стояла хата, в якій народився Михайло Максимович (колишній хутір Тимківщина). Нагороджувала лауреатів очільниця управління культури і охорони культурної спадщини Черкаської облдержадміністрації Людмила Фіть.

Привітали лауреатів голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча, заступник голови Золотоніської райдержадміністрації Володимир Денисенко, голова Драбівської районної ради Володимир Дзега, директорка Богуславецького НВК Віра Бондар і заступник директора Тетяна Москаленко. А також голова обласної організації НСКУ, професор ЧНУ, модератор заходу Василь Мельниченко та очільник Конкурсної комісії із присудження Черкаської обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича — Валентин Лазуренко.

IMG 2012 scaled

Пісні на слова Михайла Максимовича виконав відомий кобзар із села Великий Хутір Драбівського району Михайло Коваль.

Довідково: заснована обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича у 1994 році. У перші роки премія мала статус літературно-краєзнавчої, оскільки краєзнавство в області лише почало формуватися як громадський рух та важливий напрямок дослідницько-просвітницької роботи. З 2001 року вона набула самостійного статусу «краєзнавча». А з 2006 року, за пропозицією обласної спілки краєзнавців, до положення про премію сесія обласної ради внесла зміни, згідно з якими переможці конкурсу на здобуття премії почали визначатися у двох номінаціях – для окремих авторів і для авторських колективів.

У липні 2020 року затверджено оновлене положення про обласну краєзнавчу премію. Окрім збільшення втричі грошового еквівалента премії, з’явилася нова номінація «За вагомий внесок у створення та розвиток музеїв, що функціонують та перебувають у віданні підприємств, установ та організацій».

У новому положенні збережено дві номінації за видання краєзнавчої літератури, але без поділу на індивідуальне і колективне авторство.

Більше у відеоролику «Нової Доби»:

Перегляди: 892

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua