Революція Гідності. Незалежні духом

З Ярославом Платміром нас пов’язує давня дружба. Зустрічі з ним – це завжди щось нове і пізнавальне. Він завжди має відповіді на складні питання, його думка незалежна і аргументована, сказати точніше – фахова, адже сам Ярослав має історичну освіту, а нині завершує навчання в аспірантурі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Тож історичний контекст подій 2013-2014 років для нього є вичерпно зрозумілим і передбачуваним.

Погоджуємося з кожним словом мами нашого героя: «Ярослав завжди вирізнявся загостреним почуттям справедливості. Ніколи не терпів брехні, фальші, непорядності, подвійних стандартів, пристосуванців». Звісно, що кожна свідома людина, з притаманним їй почуттям гідності, ніколи не буде миритися з тими проявами насилля, нівелювання демократичних цінностей, які стали можливими під час буремних і доленосних подій 2013-2014 років на Майдані Незалежності.

Серед тих, хто не вагаючись підтримав Майдан, а потім добровольцем пішов воювати на Схід України, був і наш Ярослав. Він говорить, що пішов до Збройних сил України суто зі свого розуміння ситуації в країні і вирішив стати на захист Батьківщини.

Ярослав глибоко переконаний в тому, що ми самі визначаємо долю нашої країни і повинні переосмислити власну історію, культуру, традиції, відмовитися від комплексу меншовартості, насаджуваного нам упродовж багатьох століть ворогами. Ми повинні з гідністю навчитися любити свою країну, консолідуватися і за потреби стати до шанців на її захист.

photo 2020 11 20 21 04 13

photo 2020 11 20 21 04 18

photo 2020 11 20 21 04 26

photo 2020 11 20 21 04 16

Свої болі й переживання Ярослав вкарбував у віршовані рядки, які увійшли до збірок «Кулею й пером», «Рядки з передової. Антологія поетів, опалених війною». А реальна історія життя «звичайного хлопця-красеня» Ярослава Платміра, де моральне і духовне переважає матеріальне, де глибоко передані емоція і рефлексія пережитого, представлені у волонтерському соціальному фотопроєкті «Якби не війна. Життєпис», з яким усі охочі можуть ознайомитися, відвідавши нашу книгозбірню. Це історія сучасного Героя, яким він себе не вважає, але він той, кому належить наше майбутнє! І він поряд з нами.

Untitled 1

Untitled 2

photo 2020 11 20 21 04 39

Частим гостем наукової бібліотеки є учасник Революції Гідності, волонтер Громадського об’єднання «Центр забезпечення військових в зоні АТО» Ярослав Приходько. Цей безпосередній, але патріотичний і мужній хлопчина не стримує щирих емоцій, коли мова заходить про дотримання захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Юнак палко переконаний, що саме студентська молодь повинна вивчати історію України, бути рушієм прогресивних змін в державі, і з гідністю утверджувати незалежність країни.

Вражає його особиста історія: Ярослава за його політичні переконання, активну громадянську позицію та участь у подіях на місцевому, Черкаському Майдані, тодішні владці запроторили до психіатричної лікарні, і аби позбутися назавжди – відкрили кримінальну справу. Якщо провести паралель з подіями 60-80-х років, то пригадаємо, що так жалюгідно і підло вчиняла система КДБ і з українськими дисидентами… Права і гідність людини для тієї страшної і вбивчої системи нічого, на жаль, не вартували.

photo 2020 11 20 21 04 08

Ярослав подарував нашій бібліотеці вже не одну книгу, присвячену героїці Майдану, подіям на Сході України, на військову тематику. У свою чергу ми передаємо йому зібрані стараннями колективу та членів їхніх родин теплі речі, домашні смаколики, консервацію й солодощі. Так і цього разу Голова «Центру забезпечення військових в зоні АТО» волонтер Інеса Плащенкова подякувала нам за допомогу і запевнила, що передані речі попрямують до Авдіївки, на Схід України, де діти-сироти і люди похилого віку з нетерпінням чекають на допомогу небайдужих українців.

photo 2020 11 20 21 03 59