Цінне поповнення фондів
Днями наша книгозбірня збагатилась черговим книжковим дарунком: науковими виданнями з історичної тематики та випусками «Вісника Київського державного лінгвістичного університету. (Серія: Історія, економіка, філософія)».
Такому цінному поповненню бібліотечних фондів ми завдячуємо науковцям Юрію Іларіоновичу Терещенку та Тетяні Сергіївні Осташко. Хочеться відзначити, що підбірка подарованих книг тісно пов’язана з науковою діяльністю дарувальників.
Ю. І. Терещенко – доктор історичних наук, академік Української академії історичних наук, почесний краєзнавець України, – працює в Київському державному лінгвістичному університеті, де очолює кафедру Історії України та зарубіжних країн. Юрій Іларіонович є головним редактором подарованих випусків «Вісника Київського державного лінгвістичного університету. (Серія: Історія, економіка, філософія)».
Т. С. Осташко – провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук. Свою наукову діяльність вона присвятила дослідженню історії визвольних змагань в Україні 1917 – 1923 рр. Про славну сторінку історії України – період Української революції та визвольних змагань – і йде мова в подарованих книгах.
Спогади Миколи Чеботаріва та Ісака Мазепи – активних учасників визвольних змагань 1917 – 1923 рр. – містять розповідь не лише про маловідомі факти української історії ХХ ст., а й дають можливість ближче і яскравіше відчути атмосферу тих років. Нариси та поезії Євгена Маланюка присвячені бойовим діям та військовим діячам Армії УНР. Цінними є також праці істориків, а саме, праці Дмитра Дорошенка «Історія України 1917 – 1922 рр.» та Миколи Капустянського «Похід українських армій на Київ-Одесу в 1919 році».
Колектив наукової бібліотеки висловлює щиру вдячність за отримані в дарунок цінні видання. Вони займуть гідне місце у фондах нашої бібліотеки та будуть запропоновані для користування не лише студентам та викладачам Інституту міжнародних відносин, історії та філософії, але й усім, хто цікавиться історією України.
Відділ комплектування та наукової обробки документів
Перегляди: 475