ЦІННИЙ ДАРУНОК УСІМ ЧИТАЧАМ

PXL 20201026 125913551Нещодавно книгозбірня, комунального закладу «Тетіївської централізованої бібліотечної системи імені Миколи Кравчука» Тетіївської міської ради поповнилася одним із дуже цінних видань - «Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів: документальна повість, спогади / автор- упорядник Г. М. Голиш; передне слово В. А. Ющенко. - Черкаси: Вертикаль, 2020. -270 с.: фото.»

Дозволимо собі бодай тезисно висловити окремі думки з приводу названого видання.

• Це не просто життєпис одного з наших славних сучасників, палкого патріота України й активного громадсько-політичного діяча та висококласного спеціаліста сільськогосподарського виробництва, чиє ім'я назавжди вкарбовано в історію держави. На сторінках цієї книги оживають і знакові епізоди біографії Дмитра Олександровича Лисуна (від краю дитинства – села Гірники на Рівненщині – до місцевості, де розкрився його талант аграрія й керівника - мальовничої Черкащини, зокрема села Плешкані Золотоніського району), і наполегливість кроків до омріяної мети, і його спілкування з багатьма видатними особистостями, і цінний досвід фахівця найвищого рівня, талановитого менеджера й активного борця за утвердження державності в Україні.
  • Як справедливо зазначає в передмові до видання Віктор Андрійович Ющенко, третій Президент України, книга є «досить корисною і своєчасною», адже містить дуже цінні відомості для читачів різного віку від школярів до сивочолих ветеранів. Створена до 65-річчя від дня народження та 10-х роковин відходу в потойбіччя Дмитра Лисуна, книга переконує в незнищенносі добрих справ людини, у вічній цінності любові й людяності.
  • Книгу написано натхненно, добірною літературною мовою. Автор не приховує свого захоплення героєм і передає цей захват читачеві. І хоча жанр твору визначено як документальну повість, проте у багатьох епізодах відчувається емоційність, піднесеність, навіть ліризм авторської розповіді.
  • Використання широкого масиву документальних матеріалів (архівних, наукових, краєзнавчих джерел, численних фотодокументів) створює відчуття панорамності зображення, допомагає підтримувати активний читацький інтерес.
  • Дуже добре, що тут вміщено й цікаві спогади про Дмитра Лисуна його рідних та друзів, колег по роботі й соратників у громадсько-політичній діяльності, однопартійців. 34 особи різного віку й роду занять, кожен своїм щирим словом-спогадом, створюють разом портрет цієї видатної української особистості. Односельці, однокласники, родичі, друзі студентських років, що стали надійною опорою на все життя, хлібороби-однодумці, які йшли за талановитим своїм керівником. У кожному спогаді - глибока шана, вдячність, щире людське захоплення, прагнення наслідувати – саме те, чого нині так бракує нашому суспільству.
  • Чимало потрудився автор-упорядник, щоб зібрати й оприлюднити крилаті вислови відомого аграрія-філософа  складові його фахового й громадянського кредо. Розділ «Хліборобська мудрість від Дмитра Лисуна», як і всі попередні, нікого не залишить байдужим. Адже тут  головні правила життя справжнього патріота, от, скажімо, як це. «Ти українцем стаєш тоді, коли твоє життя стає життям твоєї країни, твого народу».
  • Цінним є й хронологічний розділ «Віхи життя й діяльності», довідкові  іменний та географічний покажчики з багатьма найменуваннями, а також «Абревіатури та умовні скорочення». Те, що книгу анотовано українською та англійською мовами, значно допоможе бібліотекарям у популяризації проєкту.
  • Високий видавничий рівень (якість друку, художнє оформлення, ідея й втілення титулу та форзаців тощо) цілком дозволяють віднести дане видання до кращих зразків сучасного книговидавництва в Україні.
  • Тож від імені працівників та численних читачів нашої бібліотеки висловлюємо щиру вдячність авторові-упоряднику, кандидату історичних наук, доценту Григорію Михайловичу Голишу, спонсорам – трудовому колективу ПСП «Плешкані» на чолі з заслуженою працівницею сільського господарства України Людмилою Іванівною Лисун, а також усім, хто причетний до виходу в світ цієї надзвичайно цінної, мудрої, актуальної своїми фаховістю й патріотизмом книги, - на нашу думку, однієї із кращих в Україні за 2020-й рік.
  • Відрадно, що ця книга завдяки її накладу в 1000 примірників вже поповнила фонди усіх провідних публічних та університетських бібліотек України, з’явилася на полицях бібліотек усіх міст та об’єднаних територіальних громад Черкащини.
  • З глибокою шаною – Любов Василівна Стахова, директор КЗ «Тетеївська централізована бібліотечна система імені Миколи Кравчука» Тетеївської міської ради.