Бесплатные шаблоны Joomla

За участі істориків ЧНУ створено відеофільм «Богдан Хмельницький та його епоха»

До 425-річчя від дня народження Богдана-Зіновія Хмельницького за участі науковців університету створено історико-просвітницький відеофільм «Богдан Хмельницький та його епоха».

ньому розкривається роль Богдана Хмельницького як творця Української козацької держави, наділеного державницьким розумом, дипломатичним хистом та організаторським талантом. Розпочата ним боротьба за українську державність мала велике значення в історії України, пробудивши волю народу до самоутвердження і самовираження у формі національної держави.

Важливою сюжетною лінією відеофільму є презентація Черкащини — батьківщини Богдана Хмельницького, де його ім’я оточене глибокою шаною земляків. У фільмі показується історія зародження і розвитку традицій вшанування та увічнення пам’яті Богдана Хмельницького на його батьківщині.

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко акцентує увагу на пізнавально-виховному значенні відтворення і збереження історичного середовища доби Української держави, передусім гетьманської столиці Чигирина. Тут у процесі реалізації ініційованої свого часу ним державної програми «Золота підкова Черкащини» було відтворено такі унікальні об'єкти як «Резиденція Богдана Хмельницького», «Посольська вулиця», «Церква Святих Петра і Павла», каплиця Святої Покрови, оборонних стін Чигиринського замку та бастіону Дорошенка у Чигирині. У Суботові реставровано Іллінську церкву, музеєфіковано автентичні залишки родового маєтку Хмельницьких.

У відеофільмі знайшла відображення тема Богдана Хмельницького у науковій та культурно-просвітницькій діяльності закладів культури і мистецтва Черкащини. Підкреслено, що постать Богдана Хмельницького висвітлюється у дослідженнях черкаських науковців, а його образ знайшов втілення у творах черкаських письменників, художників, акторів, майстрів народного мистецтва.

Фільм створено Черкаською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України і телерадіокомпанією «Ільдана» за сприяння управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської облдержадміністрації в межах програми підтримки осередків творчих спілок Черкащини на 2017 – 2021 рр. Автор сценарію і координатор проєкту — професор Черкаського національного університету Василь Мельниченко, науковий консультант — професор Черкаського національного університету Анатолій Чабан.

Фільм буде показано на телеканалі ТРК «Ільдана» 26 і 28 грудня.